Aktualności

4
Sty

Wystawa ilustracji Józefa Wilkonia

Zapraszamy 10 stycznia o godz.18.00 do „Galerii przy Kozach” w Warszawie na wystawę ilustracji Józefa Wilkonia „ Wilkoniowa kolęda”.

19
Gru

„Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii” – wystawa prac Izabeli Rudzkiej

Zapraszamy na pokaz obrazów Izabeli Rudzkiej „Ławica-Poznań 1919-2018” na Terminalu Pasażerskim Portu Lotniczego Poznań Ławica od 20 grudnia 2018 r. do 30 stycznia 2019 r.

18
Gru

Wystawa prac Jadwigi Hajduk

Zapraszamy dnia 10 stycznia o godz. 18.00 do galerii „Na Najwyższym Poziomie” w Rzeszowie na wystawę prac Jadwigi Hajduk.

6
Lis

Zaproszenie na wystawę prac Barbary Bieleckiej-Woźniczko

Galeria U w Warszawie zaprasza dnia 10 listopada o godz. 17.00 na wernisaż prac Barbary Bieleckiej-Woźniczko. Wystawa potrwa do 05 grudnia.

23
Paź

Wernisaż wystawy „Akt jako forma sztuki”

Zapraszamy 29 października o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy „Akt jako forma sztuki”. Na wystawie będą prezentowane prace Jacka Gulczyńskiego, Włodzimierza Kowalińskiego i Macieja Mańkowskiego.

23
Paź

Wystawa malarstwa Tadeusza Sobkowiaka w Galerii Taśma w Poznaniu

Galeria Taśma w Poznaniu zaprasza 25 października o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa „Historie nieodgadnione” autorstwa Tadeusza Sobkowiaka. W trakcie wernisażu odbędzie się promocja książki „Psierociniec Niepiesek” Agaty Widzowskiej.

15
Paź

Zaproszenie na wernisaż wystawy „I.J.Paderewski”

Grupa Twórcza „Symfonia” i Prom Kultury Saska Kępa zapraszają dnia 17 października o godz. 19.00 na wernisaż wystawy
I.J. Paderwski”.

14
Paź

Kolejne zwycięstwo pary Kubot/Melo

Ambasador Tennis Art Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo wygrali turniej w Szanghaju z cykl ATP World Tour Masters 1000 . W finale para pokonała duet Jamie Murray/ Bruno Soares 6:4 6:2.

Zwycięstwo w Szanghaju do czwarta wygrana impreza w tym sezonie pary polsko-brazylijskiej.

8
Paź

Wystawa prac Józefa Wilkonia

J.M. Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz prof. Jolanta Rudzka-Habisiak mają zaszczyt zaprosić 11 października na wernisaż prac

„Józef Wilkoń i My”. Wystawa potrwa do 30 października 2018 r.

7
Paź

Zwycięstwo pary Kubot/Melo w Pekinie

Ambasador Tennis Art Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo wygrali turniej China Open ATP World Tour 500 z pulą nagród 4.658.510 $. W finale para pokonała duet Oliver Marach/Mate Pavic 6:1 6:4.

Dla Łukasza Kubota zwycięstwo w Pekinie to 23 tytuł w karierze.

5
Paź

Wieczór autorski Czesława Gałużnego

Miejski Klub im.Jana Kiepury oraz Fokus Kawowy w Bytomiu zapraszają 26 października o godz. 18.00 na wieczór autorski Czesława Gałużnego.

3
Paź

„Ludzie sztuki” – wystawa zdjęć autorstwa Grażyny Banaszkiewicz

Galeria UDK w Ujściu na Starym Rynku 12 października 2018 otwiera wystawę zdjęć GRAŻYNY BANASZKIEWICZ z cyklu „Ludzie Sztuki”.
Nie były one realizowane sesyjnie, ale w trakcie różnych krajowych i zagranicznych artystycznych wydarzeń oraz towarzyskich czy przypadkowych spotkań. Stanowią doskonałe portrety artystów. Na wystawie można zobaczyć m.in. fotografie takich postaci jak David Cerny, Zygmunt Baumann, Ryszard Horowtiz, Maciej Mańkowski, Izabela Gustowska, Ralph Schraivogel, Agnieszka Duczmal, Julia Hartwig, Ryosuke Suho, Ryszard Krynicki, prof. Jadwiga Kaliszewska
i Dominik Połońdski oraz Orlan.

Wystawa odbywa się w ramach 4.Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu będącego przeglądem twórczości wielkopolskich fotografów. W ramach Festiwalu odbywają się działania edukacyjne, konkursy i wystawy fotograficzne podejmujące tematykę regionu.

2
Paź

Wernisaż prac Renaty Lichańskiej-Mleczko

Galeria 022 DAP w Warszawie zaprasza 15 października na wernisaż prac „ Nieme” autorstwa Renaty Lichańskiej-Mleczko.

1
Paź

Wystawa prac Andrzeja Leśnika

Stacja Turystyczna Orle zaprasza dnia 03 października na wernisaż prac Andrzeja Leśnika

25
Wrz

Otwarcie wystawy Józefa Wilkonia

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiegi oraz Fundacja „ Arka” im. Józefa Wilkonia zapraszają dnia 27 września na otwarcie wystawy „ Ręczna robota” autorstwa Józefa Wilkonia.

20
Wrz

Promocja książki „ Kieślowski Zbliżenie” z udziałem Grażyny Banaszkiewicz

18 września na tegorocznym 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się promocja książki Katarzyny Surmiak-Domańskiej „ Kieślowski Zbliżenie”.

W panelu dyskusyjnym reżysera wspominała między innymi Grażyna Banaszkiewicz.

10
Wrz

Prezentacja rzeżb Józefa Wilkonia w Piasecznie

Zapraszamy na Festiwal Pięknej Książki, w ramach którego w przestrzeni miejskiej Piaseczna będą prezentowane rzeźby Józefa Wilkonia.

7
Wrz

Para Kubot/Melo w finale US Open

Kolejny wielki sukces ambasadora naszej akcji Łukasza Kubota, który w parze z Marcelo Melo zagrał trzeci raz w swojej karierze w finale turnieju wielkoszlemowego.

Polsko-brazylijska para uległa amerykańskiemu duetowi Mike Bryan i Jack Sock 3:6 1:6.

5
Wrz

Spotkanie z Grażyną Banaszkiewicz w Muzeum Arkadego Fiedlera

Kwileckie Centrum Kultury i Muzeum Arkadego Fiedlera zapraszają 14 września o godz.18.00 na spotkanie z Grażyną Banaszkiewicz.

5
Wrz

Wystawa prac Joanny Imielskiej w Nowym Jorku

Zapraszamy na wernisaż prac Joanny Imielskiej i Aleksandry Simińskiej, który odbędzie się 10 września w Polish & Slavic Center w Nowym Jorku.