Aktualności

10
Lut

Józef Wilkoń kończy 90 lat

12 lutego Józef Wilkoń kończy 90 lat. Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia.

8
Lut

Wystawa prac Andrzeja Leśnika

Galeria AT w Poznaniu zaprasza 10 lutego na wernisaż prac „Struktura pamięci” autorstwa Andrzeja Leśnika. Wystawa potrwa do 21 lutego 2020r.

4
Gru

Wystawa prac Renaty Lichańskiej – Mleczko w Muzeum w Kętach

Muzeum w Kętach zaprasza dnia 4 grudnia na wernisaż prac „Obrazy rzeką historii” autorstwa Renaty Lichańskiej-Mleczko. Wystawa potrwa do 17 stycznia 2020 r.

27
Lis

Prace Joanny Imielskiej na wystawie „Słowo i obraz” w Galerii Wspólna w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 28 listopada na wernisaż wystawy „ Słowo i obraz”. Na wystawie prezentowane będą między innymi prace Joanny Imielskiej.

26
Wrz

Wystawa fotografii „Ludzie sztuki” autorstwa Grażyny Banaszkiewicz

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza 5 października o godzinie 16.00 na wystawę fotografii „Ludzie sztuki” oraz projekcję filmu „Szaleńcy na wolności” autorstwa Grażyny Banaszkiewicz.

Wystawa potrwa do 9 listopada 2019 r.

25
Wrz

Wystawa grafik Mirosława Pawłowskiego w Galerii GCF

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę grafiki Mirosława Pawłowskiego, towarzyszącą 6. Międzynarodowemu Triennale Grafiki Cyfrowej – Gdynia 2019. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 1 października 2019 roku, godzina 18.00.

20
Wrz

Wystawa „Akty” autorstwa Eugeniusza Gerlacha

Centrum Promocji Kultury w Warszawie zaprasza 21 września o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy „Akty” autorstwa Eugeniusza Gerlacha. Wystawa potrwa do 9 pażdziernika.

18
Wrz

Wystawa Izabeli Rudzkiej

Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu zaprasza dnia 3 października o godz.18.30 na wystawę „ Kostium i obraz, czyli 55 zdarzeń” autorstwa Izabeli Rudzkiej.

2
Wrz

Zmarł Andrzej Białas

Z głębokim smutkiem i żalem pragniemy poinformować, że 02 września po długoletniej chorobie zmarł Andrzej Białas, wielki Przyjaciel Tennis Art, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego, były dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP.

Andrzej Białas był wieloletnim społecznikiem i przewodniczącym Rady Osiedla Ławica. W latach 2015-2018 pełnił funkcję dyrektora Gabinetu Prezydenta Poznania.

Następnie objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Od 11 lat walczył z ciężką chorobą nowotworową. Odszedł mając 62 lata.

1
Wrz

Prezentacja poezji i fotografii Grażyny Banaszkiewicz

Ostrowskie Centrum Kultury zaprasza na wieczór działań artystycznych SZUFLADA. 10 września prezentowany będzie tomik poezji „Świat bez pomysłu” i wystawa fotografii „Światło Izraela” autorstwa Grażyny Banaszkiewicz.

31
Sie

Wystawa prac Ryszarda Kai w „Galerii na Dziedzińcu” w Poznaniu

Do 30 września 2019 r. w Galerii na Dziedzińcu w Poznaniu potrwa wystawa autorstwa Ryszarda Kai. W Starym Browarze można zobaczyć plakaty filmowe, kostiumy i plakaty teatralne, obrazy i inne prace pokazujące wszechstronność zainteresowań artysty i jego fascynującą wyobraźnię. Wystawa to jednak przede wszystkim próba pokazania stojącej za pracami osobowości twórcy. Posłużą temu towarzyszące dziełom Kai osobiste pamiątki, notatki czy przestrzenne instalacje odtwarzające jego codzienne, domowe otoczenie.

W Galerii na Dziedzińcu można zobaczyć także plakaty z popularnej serii „Polska”. Historia powstania serii związana jest bezpośrednio z osobistymi podróżami Ryszarda Kai po Polsce. Jak podkreślał wielokrotnie artysta, jego sztuka przesiąknięta jest do cna „polskością” we wszystkich jej wymiarach, także tych mniej chlubnych czy wręcz przaśnych. Z sympatią obserwował, chłonął i odtwarzał w swoich grafikach ducha miejsc, które odwiedził. Symbolicznie i z przymrużeniem oka pokazywał też cechy mieszkańców poszczególnych regionów Polski.

30
Sie

Wernisaż prac Ewy Osińskiej-Rozpędek

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków zaprasza do Galerii 022 w Warszawie na wernisaż prac „ JESTEM” autorstwa Ewy Osińskiej-Rozpędek. Wystawa trwa do 18 września 2019 r.

26
Sie

Wystawa grafik komputerowych autorstwa Jacka Gulczyńskiego

Galeria Jerzego Piotrowicza pod Koroną w Poznaniu zaprasza na wernisaż 28 sierpnia grafik komputerowych autorstwa Jacka Gulczyńskiego. Wystawa potrwa do 14 września.

25
Sie

Prace Aleksandra Majerskiego na wystawie w Chrzanowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na wystawę jubileuszową prezentującą najciekawsze prace artystów z programu Derby Artystyczne z lat 2014-2016. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace Aleksandra Majerskiego. Wystawa potrwa od 2 września do 18 października 2019 r.

24
Sie

25 tytuł Łukasza Kubota

Ambasador naszej akcji Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo triumfowali w rywalizacji deblistów w turnieju ATP w amerykańskim Winston-Salem. W finale wygrali z reprezentantami gospodarzy Nicholasem Monroe’em i Tennysem Sandgrenem 6:7 (6-8), 6:1, 10-3. To 25. tytuł polskiego tenisisty.

31
Lip

Wernisaż malarstwa Małgorzaty Kłos

Zapraszamy dnia 16 sierpnia o godz.19.00 do Parku Rekreacyjno-Sportowego Fair Playce na wernisaż malarstwa Małgorzaty Kłos.

24
Lip

Krzyż Komandorski Orderu Izabeli Katolickiej dla Józefa Wilkonia

Z wielką radością zawiadamiamy, że Jego Królewska Mość Król Hiszpanii Filip VI przyznał Józefowi Wilkoniowi Krzyż Komandorski Orderu Izabeli Katolickiej.

Cyt.: „Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla licznych i niewątpliwych Pana zasług, cennego wkładu w rozkwit kultury hiszpańskiej w Polsce i, w konsekwencji, w ulepszaniu relacji między naszymi dwoma krajami.”

List został przekazany przez Ambasadora Królestwa Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama.

16
Cze

Para Mariusz Kamiński i Marcin Jędrusek zwycięzcami Tennis Art Cup 2019.

W tegorocznych rozgrywkach zwycięstwo odniosła para Mariusz Kamiński / Marcin Jędrusek, drugie miejsce zajęła para Krzysztof Osses/ Mariusz
Szczeciński, a trzecie para Maciej Tomczak / Wojciech Urban.

15
Cze

Rekordowa kwota 138 000,00 zł pozyskana z Akcji Charytatywnej Tennis Art 2019.

Pragniemy poinformować, że w tym roku, dzięki akcji Tennis Art pozyskaliśmy rekordową kwotę 138 000,00 zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla odziału dziecięcego Kliniki Onkologii , Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

3
Cze

Wernisaż malarstwa prof. Bogdana Wojtasiaka

Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Henryk Koroniak ma zaszczyt zaprosić na wernisaż malarstwa prof. Bogdana Wojtasiaka, który odbędzie się w piątek, 7 czerwca 2019 roku, o godz. 15:00 w Collegium Chemicum przy ul. Umultowskiej 89b w Poznaniu.