Artyści 2015

ARTYŚCI, KTÓRZY PRZEKAZALI PRACE W 2015 ROKU

GALERIA ART|YKWARIATIdeą galerii jest odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na sztukę europejską, dotąd trudno osiągalną na polskim rynku.

Celem Artykwariatu jest szeroko pojęta promocja oraz sprzedaż malarstwa i sztuki użytkowej, pochodzących głównie z XIX i z początku XX wieku, między innymi z Francji, Niemiec, Niderlandów, Anglii, a także z Polski. Popularyzowanie przez Artykwariat sztuki zachodnioeuropejskiej na gruncie polskim, można zaliczyć do działania pionierskiego, dotąd niespotykanego na wewnętrznym rynku.

Galeria podjęła się promocji sztuki europejskiej, łącząc zamiłowanie do sztuki tradycyjnej z nowoczesnym podejściem do jej sprzedaży.
Na tegoroczną aukcję GALERIA ARTYKWARIAT przekazała figurę wykonaną w niemieckiej fabryce porcelany Rosenthal.

Figura Zapatrzonej została wykonana z białego biskwitu. Sylwetka kobiety, ukazana 
w delikatnym przegięciu, daje możliwość wielowidokowego oglądu figury. Subtelnie zarysowany kontur postaci i rysów twarzy kontrastuje z surowością materii biskwitowej porcelany, uwydatniającej drobiazgowość opracowania powierzchni, zróżnicowaną fakturę wykończenia partii włosów, gładkiej skóry i ziemistego cokołu. Dzięki plastycznemu modelunkowi masy porcelanowej uzyskano interesujące efekty światłocieniowe, a także oddano zróżnicowanie materii.

Figura została wykonana w niemieckiej fabryce porcelany Rosenthal, działającej nieprzerwanie od lat 90-tych XIX wieku. Założona przez Philippe’a Rosenthala manufaktura specjalizowała się 
w produkcji porcelany użytkowej i figur, które projektowali współcześni artyści, zatrudnieni 
w Departamencie Sztuki, tzw. Kunstabteilung. Byli to między innymi Ferdinand Liebermann, Albert Caasmann, Karl Himmelstoss oraz Rudolf Kaesbach.

Ten ostatni, Rudolf Kaesbach, jest autorem projektu opisywanej figurki z 1936 roku. Wykształcony na Akademiach w Hanau, Paryżu i Brukseli, artysta w 1904 roku osiadł na stałe w Berlinie, gdzie pracował głównie jako malarz i rzeźbiarz. Wykonywał liczne projekty rzeźbiarskie utrzymane 
w neoklasycyzującym stylu. Od 1936 do 1939 roku pracował dla firmy Rosenthal.

mgr historii sztuki
Urszula Jedynak

GALERIA ForFormto design, który przetrwał próbę czasu, mimo upływu 
lat wciąż zachwyca i doskonale wpisuje się we współczesne 
rozumienie dobrego smaku i stylu.

ForForm to miejsce, w którym splata się wiele gałęzi sztuk 
plastycznych: malarstwo, grafika użytkowa formy 
płaszczyznowe, oraz meble i rzeźby czyli formy przestrzenne. 
Naszą specjalizacją jest wzornictwo europejskie i polskie drugiej 
połowy XX wieku.

ForForm to nowe miejsce na mapie Poznania. Znajdziecie nas w 
historycznym budynku Bazaru usytuowanym w samym centrum miasta.

EUGENIUSZ GERLACHUrodzony w roku 1941 w Bieniawie k. Tarnopola (na Kresach Wschodnich – terytorium II Rzeczpospolitej Polskiej). Na ziemie odzyskane przybył w roku 1946 zamieszkując w Paczkowie (powiat Nysa). Tam też uczęszczał do szkoły podstawowej w latach 1949-1955. W latach 1955-1960 uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1960-1966 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Malarstwo sztalugowe i architektoniczne studiował w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego, natomiast grafikę warsztatową u prof. Mieczysława Wejmana. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Promotorami jego pracy dyplomowej byli m.in. Wacław Taranczewski, Czesław Rzepiński, Jonasz Stern i Hanna Rudzka-Cybisowa. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Od roku 1966 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W swoim dorobku ma ponad 50 wystaw indywidualnych i udział w ok. 70 wystawach zbiorowych, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia.
Trzykrotnie otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

Obrazy autorstwa Eugeniusza Gerlacha znajdują się w wielu muzeach i instytucjach, a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Niemczech, Szwecji, Austrii, RPA).

TADEUSZ SOBKOWIAK

Urodzony w 1955 r. Studiował w poznańskiej PWSSP, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jana Świtki.

Tworzy niezwykłe malarskie światy, wykorzystując starożytne legendy, mity i ludowe podania. Posługuje się realistycznym językiem budując za jego pomocą bogactwo skojarzeń i symboli.

Niezwykłe, fascynujące obrazy Tadeusza Sobkowiaka są tworami intuicji, wyobraźni i fantazji… Artysta kreuje „dziwny świat” – tajemniczy i niepokojący, w którym egzystują zagadkowe postacie przywodzące na myśl odległe w czasie cywilizacje. Otaczają je magiczne przedmioty oraz rośliny i zwierzęta; czasem egzotyczne, niekiedy wymyślone, częściej „swojskie”, pochodzące z rodzimej fauny i flory. Przedstawione w irracjonalnych sytuacjach, przyciągają uwagę baśniowością wizji. Sobkowiak bowiem maluje „baśnie”, tworzy „malarskie poematy”(…), których źródłem jest „baśń natury” – owo „praźródło…

Tekst Danuta Kudła

MAŁGORZATA KŁOS

Urodzona w 1958 w Poznaniu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Dyplom – w 1982 r., w zakresie grafiki w pracowni prof. Z. Lutomskiego i gobelinu w pracowni M. Abakanowicz.

Wybrane wystawy indywidualne i zbiorowe:

 • Galeria GARBARY 48, Poznań 2001
 • Galeria Miejska ARSENAŁ, Poznań 2003
 • 
Galeria PIANO BAR, Stary Browar – Paleta Erosa, Poznań 2005
 • Muzeum Archeologiczne w Poznaniu – II Biennale: ŚRODOWISKO SZTUKI, Poznań 2005
 • 
Galeria Centrale Lounge – ONNE – ELLE – THEM, Włochy, Wenecja 2006
 • Galeria PIANO BAR, Stary Browar, Poznań 2007
 • Galeria Profil CK ZAMEK – III Biennale: ŚRODOWISKO SZTUKI, Poznań 2007
 • 
Centrum Kultury i Sztuki, Galeria Miejska, Tczew 2009
 • 
Galeria Szyperska ZPAP w Poznaniu, IV Biennale: ŚRODOWISKO SZTUKI – Tożsamość, Poznań 2010
 • Galeria na Nowowiejskiego, Poznań 2011.

JOANNA IMIELSKAUrodzona w 1962 roku w Bydgoszczy. W latach 1983-88 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni rysunku profesor Izabeli Gustowskiej.

Od 1989 roku pracuje w poznańskiej ASP, od 2004 roku na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Od 2004 roku prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Edukacji Artystycznej. Od 2002 roku Prodziekan Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu.

W latach 1990-91 i 1997 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki oraz Ministra Kultury w 2005 r.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Zajmuje się rysunkiem i malarstwem.

JAROSŁAW MIKLASIEWICZ

Uprawia malarstwo od 1972 roku. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w międzynarodowych Targach Sztuki w Gandawie i Kolonii oraz INTERART w Poznaniu.

Laureat II nagrody XIV Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Jana Spychalskiego w Poznaniu w roku 1987 oraz Nagrody Miasta Poznania w dziedzinie Kultury i sztuki w 1988 roku. Prace w zbiorach kolekcjonerów sztuki w kraju i za granicą oraz  muzealnych, m.in. Muzeum Narodowe w Poznaniu, muzea w Warszawie, Krakowie, Radomiu i Bratysławie.

Laureat Nagrody Specjalnej Rady Nadzorczej Fundacji Sztuki Polskiej Art Gersonica w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Warszawski Pejzaż”, realizowanym w ramach Projektu „Warszawa. Miasto sztuki. Miasto artystów.” przez Fundację Sztuki Polskiej Art Gersonica, 2014 rok.

MIROSŁAW PAWŁOWSKIUrodzony 8 lutego 1957 roku w Drezdenku. Studia w PWSSP w Poznaniu w latach 1976–1981.

Dyplom z wyróżnieniem w 1981 roku. W 1984 otrzymał stypendium zagraniczne PWSSP im. M. Dokowicz za najlepszy dyplom w 1981 roku. Od 1982 pedagog w Zakładzie Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMKw Toruniu. Jednocześnie od 1995 prowadzi Pracownię Serigrafii na ASP w Poznaniu.

W latach 1996-1999 kierownik Katedry Grafiki ASP w Poznaniu, 1999–2002 prodziekan i dziekan Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu, a w latach 2002–2008 dziekan Wydziału Grafiki. Obecnie pełni funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Promocji i Wydawnictw. Profesor.

W latach 1983–2013 miał 59 wystaw indywidualnych grafiki oraz brał udział w 283 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

JOANNA BUCZAKUrodzona w Koszalinie w 1966 r. Studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu, w pracowniach prof. Anny Rodzińskiej i prof. Olgierda Truszyńskiego. Dyplom w zakresie rzeźby u prof. Olgierda Truszyńskiego i ceramiki u prof. Ewy Twarowskiej – Siody w 1993 r.

W swoich realizacjach wykorzystuje glinę ceramiczną, brąz, a także drewno i nieobrobione kamienie polne.

Realizuje projekty tak dekoracyjne, jak i prace głęboko przejmujące, dotykające kondycji człowieka w jego życiowych zmaganiach, uwikłaniach, bezradności.

GRAŻYNA BANASZKIEWICZ

Reżyser telewizyjnych filmów dokumentalnych i programów poetyckich, poetka, dziennikarka, fotograf. Publikowała autorskie rozmowy z ludźmi kultury, sztuki i nauki w magazynie ilustrowanym „Tydzień”. Współtworzyła tygodnik „Wprost”. W latach 1979-2011 związana z TVP S.A. Śledzi artystyczne wydarzenia w kraju i za granicą (wieloletni korespondent z Biennale Sztuki i Biennale Architektury w Wenecji). Współpracuje z portalami: www.europartner.com.pl., www.naturalnie.com.pl oraz www.artimperium.pl i www.sztonyartystyczne.pl.

Prowadzi działalność społeczną ( m.in. Fundacja ”Światełko w tunelu”). Jest autorką tomików poetyckich: „Poszukiwanie”, „Mężczyźni od których umieramy”, „Własne-cudze życie”, „Wyznania” i „Świat bez pomysłu”.

Fotografie z cyklu „Prosto w słońce” pokazywała. m.in. w Galeriach Domu Literatury-Muzeum J.I.Kraszewskiego w Poznaniu, Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, w Galerii ODK „Pod Lipami” w Poznaniu. Zdjęcia izraelskie: IZRAEL Foto-Ticket – w Galerii Wyższej Szkoły nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Jest realizatorem kilkudziesięciu obrazów dokumentalnych o wybitnych twórcach polskiej kultury i nauki, by wspomnieć tylko filmy: o Kazimierze Iłłakowiczównie, Stanisławie Grochowiaku, Halinie Poświatowskiej, ks. Janie Twardowskim, Krzysztofie Zanussim, Krzysztofie Kieślowskim, Edwardzie Dwurniku, Ryszardzie Krynickim oraz prof. W. Orliczu i prof. Januszu Ziółkowskim, a także filmy „The Meeting: FLUXUS”, czy „Szaleńcy na wolności” o międzynarodowej, interdyscyplinarnej grupie artystycznej FLUXUS, która zrewolucjonizowała światową sztukę.

VENTZISLAV PIRIANKOVUrodzony w 1971 r. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Twórca niezależnego centrum sztuki – Galerii, Pracowni i Szkoły Rysunku Ventzi. Autor obrazów malarskich, tekstów, akcji i zdarzeń. Artysta obecny jest na scenie sztuki od ponad 20-stu lat.

Piriankov maluje obrazy. Performuje z młodymi ludźmi prowadząc zajęcia w swojej Pracowni na wzór nowojorskich Artist’s Studio. Zapisuje myśli. Interweniuje w przestrzeń publiczną wychodząc z pracownią na zewnątrz. Aranżuje sytuacje z pogranicza sztuki i życia. Nie jest jednak tylko malarzem. Ani tylko performerem czy akcjonerem. Piriankov prowadzi żywot outsidera, zdystansowanego od publicznych instytucji sztuki. Tworzonych przez niego dzieła są kliszą osobistych emocji.
Czujna krytyczna postawa wynika z potrzeby wolności i polemicznego charakteru.

Twórczość Ventzislava Piriankova daleka jest od powielania kolejnych elementów obrazów według tej samej reguły. Bardzo często pojawiają się wątpliwości, czy tak różne obrazy należą do jednego autora. Nie znosi zastoju i banału, pozostaje w ciągłym ruchu. 
Jednak wbrew pozorom, Piriankov doskonale odnajduje się w Poznaniu, wpisując się w kapitalistyczny, zorganizowany i logiczny sposób funkcjonowania miasta. Z drugiej strony zachowuje maksimum niezależności, tworząc enklawę w swojej tętniącej życiem artystycznym pracowni.

W obrazach z cyklu „Ślub” łowi z otaczającej go współczesnej kultury te elementy, które nie poddają się przemianom, zachowują nieustającą uniwersalną świeżość. Być może dzieje się to dzięki ciągłemu balansowaniu przeciwieństw w takim układzie, gdzie tworzą one ową utęsknioną przez człowieka harmonię – tworzącą piękno, dobro i miłość. Jednak ów wyczekiwany stan, moment – nie byłby możliwy bez otaczających go zewsząd, nieustających przemian i burzy emocji.
Artysta traktuje swoje obrazy jako medium dla wyrażenia tego co romantyczne i duchowe. Nie jest to jednak wyraz dekadencji ale fascynacji niesamowitością świata.

IZABELA RUDZKAStudiowała malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

W roku 2011 obroniła przewód doktorski w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie sztuki piękne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Od 2012 roku rozpoczyna pracę jako adiunkt na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym.

Jest aktywną malarką, promuje sztukę działając jako kurator i autorka projektów artystycznych.

KRYSTYNA FIEDLER

Jest dyplomowanym artystą plastykiem, również projektantem ubioru.
Studiowała też kulturoznawstwo na UAM i pedagogikę.
Dyplom z wyróżnieniem zrobiła pod kierunkiem profesorów Hanny
Łabędzkiej- Dunajskiej i Jana Finksteina w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu.

Jej dom i jednocześnie miejsce pracy to Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.
Każdego dnia jest otoczona światem egzotycznych masek i rzeźb, które obrosły magią odległych lądów.
Zainspirowały ją do namalowania obrazów pod wspólnym tytułem „Podróże”.

Pokaz mody inspirowany maską afrykańską prezentowany w: – Muzeum Narodowym w Poznaniu; – Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, połączony z wernisażem; – Przytoku k. Zielonej Góry (wystawa poplenerowa).

Teatr mody inspirowany sztuką meksykańską, a szczególnie legendarnym Quetzalcoatlem, zaprezentowany w: – Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie – Galerii Stara Fabryka w Zielonej Górze -Domu Kultury w Stęszewie.

Jej zainteresowanie kulturą bambrów zaowocowało pokazem mody, który zaprezentowany został w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie oraz na Łęgach Dębińskich w Dniach Pyrlandii w Poznaniu.

JADWIGA HAJDUK

Urodzona w 1964 r. w Rzeszowie gdzie mieszka i pracuje. Uprawia niezwykle oryginalne malarstwo (olej, akryl i technika własna), także rysunek, grafikę i sztukę użytkową.

Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (dyplom z malarstwa w 1990 roku w pracowni prof. Mariana Stelmasika). 
Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych w Polsce, a  w latach 1995-1998 w Austrii oraz na wystawach zbiorowych.

Pracuje jako nauczyciel plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.
W Poznaniu na stałe współpracuje z – jak podkreśla – znakomitą Galerią GARBARY 48.

MIKOŁAJ OBRYCKI

Urodził się w Szczecinie. Jest jednym z najbardziej utalentowanych malarzy młodego pokolenia.

Od 1997 do 2003 roku studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni artystycznej prof. Jerzego Kałuckiego. Zaczął wystawiać swoje prace na długo zanim rozpoczął naukę w Akademii. Mimo młodego wieku Obrycki stworzył imponującą liczbę obrazów, które były prezentowane na ponad 70 wystawach w kraju i zagranicą. Od kilku lat prace artysty są wystawiane w jednej z najbardziej prestiżowych galerii świata – londyńskiej Galerii Saatchi Art (www.saatchiart.com).

Obrazy Mikołaja Obryckiego – raz figuratywne, innym razem abstrakcyjne ,zawsze jednak nieskrępowane i swobodne w traktowaniu malarskiego tematu – pozostawiają odbiorcy duży margines interpretacyjny. Jego obrazy inspirowane muzyką zasługują na szczególną uwagę. Być może połączenie talentu malarskiego z muzyczną edukacją, którą artysta również odbył, pozwala osiągnąć mu zamierzony przekaz minimalnymi środkami z właściwą tylko muzyce sugestywnością.

Jak sam mówi: Liczy się sam język malarski. Problemem jest struktura planu – filozofia traktowania farby. Sam fakt, że język istnieje bez względu na to w jakim medium się wyraża jest dla mnie wystarczającym powodem by malować. Każda forma pochodząca z rzeczywistości świata ma prawo do niezależnej egzystencji

ANNA SŁONKA-MOSKWA

Urodzona w Poznaniu w 1979 roku i w tym mieście 1999 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych aneksem z rzeźby i dyplomem Plastyka o specjalności wystawiennictwo. Zdobywanie wiedzy w liceum łączyła z nauką w Poznańskiej Izbie Rzemieślniczej złotnictwa.

Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu dyplomem z wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Petruka. Prace wystawiała na dziewięciu wystawach indywidualnych i prawie pięćdziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. W 2005 roku założyła grupę artystyczną „Niezależni” – ideą grupy jest bezinteresowne wspieranie twórczości młodych artystów w różnych dziedzinach sztuki. Obecnie działa jako rzeźbiarka i koordynator grupy „Niezależnych” i prezes Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy.

Jak sama mówi: jest człowiekiem gór i z pięknych polskich gór się wywodzi. Beskid Żywiecki jest jej najbliższy,… a los dziwnym trafem złączył ją z Wielkopolską.

JACEK STRZELECKI

Ur. w 1959 r. w Gnieźnie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Studia w PWSSP w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa otrzymał w pracowni prof. Jana Świtki w 1983 r.

Od 1994 kierownik I Pracowni Rysunku, na Wydziale Malarstwa. Mieszka i tworzy w Mosinie. Współzałożyciel Galerii Miejskiej w Mosinie, członek Rady Artystycznej Galerii.

Uprawia malarstwo sztalugowe, monumentalne i rysunek. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Autor polichromii ściennych w korytarzu Uniwersytety Artystycznego, w kościołach: p.w. Św. Józefa w Puszczykowie, p.w. Św. Mikołaja w Mosinie, p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego na Osiedlu Wichrowe Wzgórza w Poznaniu, p.w. Nawrócenia Św. Pawła na Osiedlu Rataje, na ścianach Muzeum Armii Poznań oraz Izby Muzealnej w Mosinie.

ANDRZEJ TOMASZEWSKI

Ur. 8 marca 1945 r. w Żninie na Pałukach.

Studia malarskie (1967-1972 ) w pracowni prof. Stanisława Teisseyre’a w PWSSP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny).

Obrazy pokazywał na wystawach i konkursach w Polsce, Szwecji, Niemczech, Francji, Austrii, Bułgarii i na Węgrzech.

W latach 1977-1990 był kilkakrotnie nagradzany w konkursach malarskich.

JANUSZ AGASIŃSKI

Ur. 18 sierpnia 1953 r. w Przemyślu.

Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z malarstwa uzyskał w roku 1978 w pracowni prof. Adama Marczyńskiego.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią. Od 36 lat mieszka i pracuje w Pile.

Bierze czynny udział w wystawach środowiska pilskiego. Zorganizował szereg wystaw indywidualnych. W roku 2005 otrzymał Dyplom Gratulacyjny Starosty Pilskiego, Wojewody Wielkopolskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu za „Wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania dóbr kultury”.

Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki z roku 1979. W 2013 roku obchodził 40 lecie pracy

UZIA OGRABEK

Ur. w 1974 r. w Krakowie.
– Uzia (czytaj Łucja, tj.wesja włoska tegoż imienia) Ograbek, do 25 roku życia mieszkała w Krakowie, tam też studiowała w Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Konserwacji Malarstwa, uzyskując w r. 1999 r. tytuł artysty konserwatora dzieł sztuki.
Studia artystyczne kontynuowała, pogłębiając swój warsztat w zakresie malarstwa i uzyskując kolejny dyplom w Akademii Sztuk Pięknych w Wenecji.

Już w trakcie studiów dała się poznać jako artystka szczególnie wyczulona na walory i emocje kolorystyczne współczesnej sztuki, co zaowocowało współpracą z galerią artystyczną “Traghetto”, w której pokazywano kilka jej wystaw i która to galeria prezentowała jej prace na Targach Sztuki w Bolognii i Mediolanie. W tym okresie zdobyła prestiżową nagrodę Regione Veneto przyznawaną młodym artystom przez Bevilacqua la Masa w Wenecji. Brała udział w corocznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych urządzanych zarówno w licznych krajach Europy a także w USA oraz w Chinach.

Jej obrazy znajduja się w zbiorach publicznych i prywatnych.

Zajmuje się również działalnością dydaktyczną, ucząc od kilku lat rysunku i malarstwa w ramach prywatnych lekcji przygotowujących uczniów do startu na artystyczne studia. Ponadto prowadzi zajęcia terapii sztuką.

JAKUB GODZISZEWSKI

Ur. w 1989 r. Absolwent Malarstwa (2012 r.) oraz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych (2014 r.) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno – Artystyczny. Trzykrotny stypendysta Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Dwukrotny laureat Uniwersyteckiego Konkursu Sztuk Plastycznych „Ars Universitatis”. Promowany przez amerykański kwartalnik artystyczny „The Art of Man”.

Zajmuje się figuratywnym malarstwem sztalugowym, rysunkiem oraz pozłotnictwem, poruszając się swobodnie w tradycyjnych technikach wyrazu artystycznego. Pociąga go estetyka ciała oraz ludzka kondycja. Inspiruje go również natura.

Autor kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu zbiorowych w kraju i poza jego granicami.

MARIA NIEDŹWIEDŹ-SUCHOŃSKA

Malarka, rysowniczka, projektantka. Ukończyła PWSSP (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Łodzi.

Jest autorką ponad 30 wystaw indywidualnych oraz uczestniczką 70 wystaw zbiorowych w wielu galeriach w Polsce i za granicą.

Maluje techniką olejną, akrylem oraz akwarelą.

W swoich obrazach nie posługuje się dosłownością formy ani treści, zachęca widza do ożywienia własnych emocji i skojarzeń.

TOMASZ SZKLAREK

Ur. 30 lipca 1981 r. w Poznaniu.
W latach 2000 – 2005 studiował w Wyżej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis.

Sztuką nazywa to, co wyraża świadomość samego siebie.

Artysta tworzy obrazy, komiksy, ilustracje oraz rysunki.

Mistrzowie: Grzegorz Rosiński, Bogusław Polch, Jan Świtka, Eric Larsen.

EMILIA GĄSIENICA-SETLAK

Ur. 1986 r. w Zakopanem.
Absolwentka zakopiańskiego ZSP im. A. Kenara, 2005 r.

Studiowała w pracowniach prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej i prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. Bogdana Migi otrzymała w 2011 roku.

Zajmuje się malarstwem oraz grafiką warsztatową. Meritum jej zainteresowań artystycznych są kolor, syntetyczna kompozycja oraz ich relacje z otoczeniem. Jej prace ilustrują okładki książek Swetosława Minkowa „Siła nieczysta” (Wyd. „Scriptum”, 2005), „Nazwy wodne dorzecza Wisły” dr Urszuli Bijak (Instytut Języka Polskiego PAN, 2013) oraz gościły na okładce prestiżowego czasopisma „Women In Art 278 Magazine”, 2014. Brały też udział w zdjęciach do hiszpańsko-amerykańskiego filmu fabularnego „Embers” w reżyserii Claire Carre, 2015.

Autorka piętnastu wystaw indywidualnych oraz uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Prace artystki znajdują się w polskich i węgierskich zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

TOMEK TOMKOWIAK

Ur. 15 stycznia 1972 r. w Poznaniu.
Jest z wykształcenia filozofem, z zamiłowania – podróżnikiem, lecz największą jego pasją stała się fotografia. Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, głównie czarno-białych, projektach autorskich, a także w zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude.

Od grudnia 2013 r. ambasador marki OLYMPUS. Dwukrotnie został laureatem konkursu Photo Erotica organizowanego przez polską edycję Playboya, w tym raz otrzymał pierwsze miejsce. Kilkukrotnie jego zdjęcia były publikowane w Magazynie Playboy zarówno w polskich, jak i w zagranicznych wydaniach. Publikuje także w magazynach modowych, podróżniczych i life-stylowych.

W samym tylko 2014 r. w Polsce miał publikację w COSMOPOLITAN, ELLE, HARPER`S BAZAAR, PODRÓŻE, POZNAJ ŚWIAT, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC, KONTYNENTY, LAIF, DIGITAL PHOTOGRAPHER, DIGITAL CAMERA…i inne.
Na stałe współpracuje z amerykańskimi magazynami, w tym z modowym FSHN, dla którego w listopadzie 2014r. realizował sesję zdjęciową w Nowym Jorku, VOLO Magazine i VOLOGLAM.
Od trzech lat jest laureatem międzynarodowego konkursu PX3 Prix de la Photographie Paris, gdzie w 2014 roku otrzymał srebrny medal. Sukcesy międzynarodowe Tomek zdobywa także w konkursie International Photo Awards, w którym w jednym roku otrzymał aż 17 wyróżnień.

W 2014 otworzył Galerię Fotograficzną w Poznaniu TT Gallery.

W swoich fotograficznych podróżach najczęściej odwiedza Afrykę. Wielokrotnie wraca na Zanzibar, który stał się jego drugim domem. W 2011r. wydał pierwszy w Polsce fotograficzny album o Zanzibarze. Obecnie przygotowuje się do wydania dwóch kolejnych: autorskiego albumu „Alphabet of Nude” i „Ethiopia”

JAN PŁATEK

Ur. w 1984 r. w Krakowie.

Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Bednarczyka. Zaangażowany w akcje artystyczne grupy STRUPEK. Tworzy różnorodne malarstwo. Część z jego obrazów czerpie z tradycji abstrakcji geometrycznej, odnoszącej się do optycznego doświadczania światła i ciemności, op-artu przefiltrowanego przez nastrój mrocznej tajemnicy, wzorów zapośredniczanych przez techniczne nośniki retro takie jak kasety VHS, czy czarno-biała telewizja.

Jednocześnie jego malarstwo bywa owocem zainteresowania sztuką prymitywną rodem z jaskini Lascaux – olejne panoramy Płatka, których kompleksowość przywodzi jednocześnie skojarzenie z Hieronimem Boschem, zostały wykonane za pomocą oryginalnej stemplowej techniki, co daje wrażenie graficznego, niemal pointylistycznego rozbicia form, składających się w pejzaże z figuratywnym (zwierzęcym) sztafażem w odpowiednim w oddaleniu.

JANUSZ NOWACKI

Urodził się w 1939 roku.

Debiutował w 1964 r. ekspresyjnymi portretami muzyków jazzowych. W latach 1973 – 81 realizował Warsztaty Fotograficzne, autorski program animacji życia fotograficznego w Wielkopolsce, sytuujący się w nurcie „fotografia poza galerią”. Założyciel Studia DiM, które w początkach lat 80. odegrało ważną rolę w diaporamie. Od połowy lat 80. jeden z wyróżniających się przedstawicieli polskiej fotografii pejzażowej, szczególnie w tematyce tatrzańskiej. Liczne wystawy indywidualne i zespołowe.

Założyciel i kurator Galerii Fotografii „pf” w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, którą kierował w latach 1993 – 2004. Jeden z inicjatorów i twórców lobby fotograficznego w nowych warunkach Polski lat 90.

Członek Honorowy Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polski i Związku Polskich Artystów Fotografików.
Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, Nagrody Artystycznej Marszałka Wielkopolskiego, Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego.

Jego fotografie znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Wrocławiu, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, Muzeum Fotografii w Charkowie.

JACEK GULCZYŃSKI

Urodzony na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, w latach siedemdziesiątych studiował grafikę i malarstwo w Poznaniu.

Jego pierwsze kontakty z fotografią sięgają czasów liceum, jednak znaczne nasilenie zainteresowania nastąpiło podczas studiów kiedy to wykorzystywał fotografię w swoich pracach graficznych i malarskich.

Pod koniec lat osiemdziesiątych definitywnie porzucił malarstwo i grafikę na rzecz fotografii.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zafascynował się cyfrową obróbką obrazu fotograficznego.

OKSANA BAGRIY

W 2014 r. otrzymała dyplom magisterski z wyróżnienie rektorskim na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. zw. Piotra Smolnickiego i aneksem z litografii w pracowni prof. Błażej Ostoja-Lniski oraz aneksem z malarstwa w pracowni prof. Pawła Nowaka. Studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego, malarstwo w pracowni prof. Antoniego Fałata. Absolwentka Państwowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie.

Otrzymała nagrodę Dziekana Wydziału Grafiki ASP W Warszawie za najlepszą grafikę III kwartału 2013 roku w XX jubileuszowej edycji konkursu „ Grafika Warszawska”. Stypendystka polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Gaude Polonia”.

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków i grupy artystycznej ,,Młodzi Sztuką” Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Tworzy w technikach malarskich oraz graficznych.

PIOTR SZUREK

Ur. w 1958 r. W 1987 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych w: Paryżu Luksemburgu, Brukseli, Charkowie i w Poznaniu oraz na wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Jest laureatem nagród: Nagrody Fundowanej na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie w 1988 r., Nagrody Regulaminowej i Grand Prix na Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach w 1994 r., Silver Point na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Užicach w 1997 r., Grand Prix na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Užicach w 1999 r., Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie w 2000 r. oraz Nagrody Regulaminowej na Międzynarodowym Triennale Grafiki Krajów Nadbałtyckich w Kaliningradzie w 2002 r.

Garda – Maryna Mazur

Ur. w 1982 r. w Pińczowie. Absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Zajmuje się malarstwem i grafiką. Asystentka w Pracowni Druku w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze, laborantka w III Pracowni Grafiki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

GURGEN GADACHIK

Stworzył nowy nurt w sztuce – „gugizm”. Charakterystyczne dla niego „obrazy” są malowane nie farbami ale płynnym metalem. Potocznie nazywamy je „gadacziki”. Również rzeźby tworzy z metalu. W latach 2000 – 2008 brał udział w wystawach jubilerskich „Goldsmith”. Otrzymał dyplom za oryginalne walory estetyczne (2000 r.) oraz za oryginalność stylu (2001 r.). Rok później, w 2002 r. jego prace wystawiane były w Galerii Narodowej Armenii.
Urodził się w stolicy Armenii, Erywaniu, w 1950 r. Tamże ukończył studia na wydziale reżyserskim Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Teatru.

W 1988 r. utworzył „Theater”, centrum nagrań video. Nakręcił około 250 filmów dokumentalnych i stworzył wyjątkowe archiwum nagrań filmowych dotyczących sztuki oraz teatru w Armenii, zawierające ponad 1200 filmów.

Jest twórcą nagrody dla laureatów pierwszego festiwalu jazzowego w Armenii a także: corocznego festiwalu teatralnego „Artavazd”, festiwali filmowych “Private opinion”, “Kinoosen”, “Kin” (festiwal filmów kobiecych), wznowionego konkursu muzycznego w Giumri, a także nagród w konkursie „Pockets” w Moskwie w 7 nominacjach. Jego prace cieszą się sukcesem na całym świecie, w Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii.

W 2012 r. Gurgen Gadachik osiadł na stałe w Polsce. Współpracuje z warszawską (ul. Senatorska 20) Galerią INNA.

TADEUSZ OGRODNIK

Ur. w 1955 r. w Pułtusku. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Dyplom uzyskał w 1982 r. w pracowniach prof. Romana Banaszewskiego i prof. Andrzeja Pietscha.

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką. Bierze udział od 1985 r. w wystawach środowiskowych Salon Pilski.
Uczestniczył w wielu wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych.

ALMETYNA MARTA PŁOŃSKA-KRÓL

Ur. w 1949 r. w Warszawie. Studia na ASP w Warszawie, dyplom 1975 r. w Pracowni Wzornictwa Przemysłowego.

Zatrudniona w biurach projektowych i designu w Paryżu, mieszkała cztery lata we Francji. Po powrocie do Warszawy w 1980 r. pracowała jako niezależna projektantka wzornictwa i designu. W latach 2003 -2008 prowadziła z synem firmę designu i obsługi internetowej firm.

Malarstwo było zawsze jej prywatnym miejscem odosobnienia.

Malarstwo i rysunek wykonywane tradycyjnymi technikami, od 2010 często przetwarzane komputerowo.

Obecnie zajmuje się grafiką komputerową typu komiksowego, systematycznie publikuje w Internecie.

WOJCIECH BARAN

Ur. w 1982 r. Ukończył Manchester Metropolitan University na kierunku IT. Od 2015 r. jest członkiem ZPAMiG w Rzeszowie. Mieszka i pracuje w Rzeszowie.

Od 2004 r. zajmuje się kaligrafią i iluminacją. Jego prace oparte są na czterech stylach pisma i ornamentyki. Są to: styl celtycki, ottoński, gotycki i renesansowy.

W technikach tych wykonuje różne prace takie jak: – ekslibrysy, winiety do czasopism i ilustracje ozdobne.

DOROTA JONJAKTIS

Ur. 1976 r. w Gdańsku. W latach 1999 –2005 studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

W 2005 r. – dyplom w Pracowni Litografii prof. S. Ficnera.

Od 2005 r. pracownik ASP w Poznaniu, od 2009 r. – laborant w IV Pracowni Grafiki UA w Poznaniu.

Zajmuje się grafiką i rysunkiem.

IZABELA SKORZEC

Ur. w 1979 r.  Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej, dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Piotra C. Kowalskiego (2003).

Zajmuje się malarstwem figuratywnym, a ostatnio także pejzażem, znajdując inspirację w najbliższym otoczeniu. Maluje na tkaninach i projektuje pokoje dziecięce.

KATARZYNA ZAWIERUCHA

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracowni Malarstwa u Prof. L. Misiaka.

Urodzona w Gdańsku, mieszka i pracuje w Krakowie.

Zajmuje się malarstwem.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Grupy „Młodzi Sztuką”.

MAŁGORZATA ŚWIATŁA-BORTNIK

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Dyplom uzyskała w 1994 roku w dziedzinie malarstwa i tkaniny.

Malarka i projektantka tkanin. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu warszawskiego. Współtworzy grupę artystyczną „Osobno” „PositiveART”, „Młodzi Sztuką”, „Grafiteka”.

Malarstwem i rysunkiem staram się opowiadać o sobie i otaczającym nas świecie, jego złożoności, wzajemnym przeplataniu się wyobraźni z rzeczywistością, o ludziach i ich złożonych relacjach, o zachwycie jakim jest życie.

Głównie poruszam się w technice akrylowej, gdyż daje ona możliwość spontanicznego przenoszenia ulotności chwili, wrażeń na płótno.
Wierzę w siłę współistnienia sztuk: muzyki, teatru, plastyki, filmu, w ich wzajemną siłę dopełnień, inspiracji.

EWA OSIŃSKA-ROZPĘDEK

Absolwentka Liceum Plastycznego w Warszawie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz. Malarstwo w pracowni prof. G. Pabla. Tkanina na Wydziale Malarstwa u prof. Z. Gostomskiego.

W 1984 r. dyplom łączący dziedziny malarstwa i projektowania „Studium koloru w przestrzeni”. W 1985 r. stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Warszawskiego.

Uprawia malarstwo, rysunek, tkaninę, projektowanie wnętrz oraz tai chi.

PIOTR SZTUCZYŃSKI

Z wykształcenia etnograf, interesuje się też antropologią, sztukami plastycznymi, fotografią, grafiką komputerową, krajoznawstwem i turystyką.

Pracował w Orbisie i PTTK, galerii „Zachęta”, Muzeum Niepodległości i Domu Wojska Polskiego. Wycinanką zainteresował się jeszcze w szkole, ale przełom nastąpił w 1989 r. po lekturze artykułu Gizy Frenklowej z „Polskiej Sztuki Ludowej” o wycinance żydowskiej. Od tego czasu technika i wyobraźnia wzbogaciły się o wiedze i stworzyły zespół elementów tworzących bieżące prace. Należy do bardzo już dzisiaj wąskiego grona twórców wycinanek.

Wystawia w kraju i zagranicą. Na stałe współpracuje z Galerią INNA w Warszawie.

CZESŁAW GAŁUŻNY

Ur. 1951 r. Wyróżnienie honorowe Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Laureat Nagrody Artysta plastyk – zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem wnętrz, malarstwem ściennym, realizacją rzeźb oraz edukacją. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Członek Grupy „Zagłębie”.

Wielokrotnie brał udział w Sosnowieckich Spotkaniach Artystycznych. Prace swoje wystawił na 60 wystawach indywidualnych. Uczestniczył w ponad 300 wystawach zbiorowych. Środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. w Nowym Jorku i w Brukseli). Otrzymał szereg nagród i wyróżnień między innymi: wyróżnienie ufundowane przez Ministra Kultury i Sztuki na Biennale Pasteli w BWA w Nowym Sączu, wyróżnienie na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa w BWA w Częstochowie. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Sosnowca za rok 2000, laureat I Nagrody na II Międzynarodowym Biennale Pasteli Nowy Sącz 2004. We wrześniu 2013 roku został nagrodzony na VI Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (jako jeden z laureatów) Medalem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Został odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużonego w Rozwoju Województwa Katowickiego. Uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

ALEKSANDER MAJERSKI

Ponad 30 lat zmagań z drewnem. Do tego grafika, malarstwo i poezja.
Kilkadziesiąt wystaw w Polsce i za granicą. Udział w licznych międzynarodowych plenerach. Monumentalne kompozycje rzeźbiarskie w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach i na Ukrainie. Nagrody i wyróżnienia w konkursach.
Członek ZPAMIG w Rzeszowie.

Współzałożyciel międzynarodowej grupy artystycznej Złota Linia.

GRZEGORZ MYĆKA

Student Wydziału Grafiki – Pracowni Plakatu Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

ALEKSANDRA CIEŚLEWICZ

Studentka Wydziału Grafiki – Katedry Grafiki Warsztatowej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

IRENEUSZ DOMAGAŁA

Ur. 20 lutego 1952 r. Studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1974-1979 na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. W 1979 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej w Pracowni Litografii u prof. L. Mianowskiego, z grafiki użytkowej w Pracowni Plakatu prof. Waldemara Świerzego.

Od 1979 roku zatrudniony w PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Staż pedagogiczno – artystyczny w 1984 roku w Brukseli w Saint Lucas Hoger Institut voor Beeldende Kunsten i w 1985 roku w Instituto de Artes Plasticas de Taxco w Meksyku.

Odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi w 2005 roku oraz przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jacka Zdrojewskiego – Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2013 roku.

Obecnie pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Kierował Katedrą Rysunku w kadencji 2002-2005 i w kadencji 2005-2008. Prowadzi XII Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa i Rysunku, a na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii od 2011 roku kieruje Katedrą Ubioru i prowadzi Pracownię Kostiumu Teatralnego. Wcześniej na Wydziale Architektury i Wzornictwa prowadził pracownię: Eksperyment w kostiumie teatralnym.

Uprawia grafikę, rysunek, projektuje kostiumy i scenografię. 
Zrealizował kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w Mexico City, Kolonii, Częstochowie, Radomiu, Toruniu, Poznaniu, Mosinie. 
Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych za granicą, m.in. w Belgii, Niemczech, Szwecji, na Węgrzech(Budapeszt) i w kraju, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Radomiu, Sopocie, Częstochowie. Zrealizował ponad 60 projektów scenograficznych w Polsce i za granicą.

KAROLINA GARCZYŃSKA

Dziennikarz, stylista, projektant nie tylko biżuterii.

Od kilku lat prowadzi firmę Truth Art, projektując biżuterię głównie „na miarę”. Jednak oprócz jubilerskich działań z bezpośrednim klientem, przygotowuje też krótkie serie recyklingowe i upcyklingowe z materiałów, które jeśli chodzi o jubilerstwo nie wydają się oczywiste. Seria „dont shoot” łuski nabojów, „black album” śrubki, nakrętki, motylki.

Pracuje głównie w miedzi, mosiądzu i alpace, wychodząc naprzeciw nie tylko modzie, ale przede wszystkim dostępności biżuterii i zróżnicowanym technikom obróbki, zwłaszcza starym – zarówno jubilerskim, jak i kowalskim czy snycerskim. Jej prace noszą klientki od USA przez Berlin po Skandynawię.

CZESŁAW CZAPLIŃSKI

Ur. w 1953 r. w Łodzi. Artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych.

Od roku 1979 mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Autor i współautor ponad 30 albumów i książek, miał ponad 100 wystaw fotograficznych, m.in. w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, a także w Nowym Jorku, Chicago, Nicei, Moskwie, Londynie, Monachium i Brukseli.

W ciągu ponad 30 lat kariery fotografował najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu, wśród nich znajdziemy takie postacie, jak Muhammad Ali, Maurice Béjart, Leonard Bernstein, Bernardo Bertolucci, Cindy Crawford, Oscar de la Renta, Catherine Deneuve, Placido Domingo, Umberto Eco, Michael Jackson, Henry Kissinger, Calvin Klein, Jerzy Kosiński, Luciano Pavarotti, Paloma Picasso, Roman Polański, Isabella Rossellini czy Andy Warhol. Zdjęcia Czaplińskiego publikowane były na całym świecie, np. w pismach „The New York Times”, „Time”, „Vanity Fair”, „The Washington Post”, „Newsweek”, „Twój Styl”, „Viva”, „Rzeczpospolita”.

Prace artysty znajdują się w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library, Muzeum Narodowym w Warszawie i Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Bibliotece Narodowej w Warszawie i wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.

GALERIA INNA

Jest miejscem, w którym możesz obejrzeć oryginalne dzieła sztuki artystów już uznanych, bądź debiutujących. Możesz je kupić lub zamówić coś specjalnie dla siebie. Ale poza Sztuką przez duże „S” znajdziesz też wiele przedmiotów – od drobnych mebli przez drobiazgi do domu, biżuterię, książki, po różne „różności”. Design lat połowy XX w. to coś, co bardzo nam odpowiada.

GALERIA INNA może Wam pomóc znaleźć coś wyjątkowego, czego inni nie mają i mieć nie będą, choć może kiedyś mieli – stąd niektóre rzeczy mają swoją „duszę”; zobaczyć coś, czego jeszcze nikt nie widział, bo właśnie powstaje; poznać ludzi wyjątkowych i pozornie zwyczajnych; kupić albo zamówić, coś co chcielibyście mieć;  pooglądać; poczytać.

GALERIA INNA ma też dwojaki charakter: regionalny i historyczny. Regionalnie mamy do odkrycia współczesną sztukę Armenii, w perspektywie Gruzji i innych państw, nie zapominając oczywiście o Polsce.

Na tegoroczną aukcję GALERIA INNA przekazała rzeźbę ceramiczną „Kot” Małgorzaty Swolkień.

MAŁGORZATA SWOLKIEŃ

Urodziła się i mieszka w Krakowie. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Mariana Koniecznego w 1975 r.

Twórczość głównie w dziedzinie rzeźby ceramicznej. Zajmuje się również malarstwem. Współpracuje z wieloma galeriami sztuki w kraju i za granicą. Prace w zbiorach galerii, muzeów i w kolekcjach prywatnych w Polsce oraz w Niemczech, Danii, Włoszech, Francji, Austrii, Belgii, Holandii, Kanadzie i w Australii.

GALERIA-BUTIK MOOI Designers Labels

– Tak, rozkochani jesteśmy w pięknych, w dobrym stylu rzeczach: ubiorach, akcesoriach, przedmiotach dekoracyjnych, tchnących duchem Południa, słonecznej Italii, Hiszpanii. Dlatego współpracujemy z tamtejszym designem, rzemiosłem, rękodziełem. 
Ale nie przesłania nam to problemów naszej codzienności, nie wyabstrahowuje z realnego życia. Dostrzegamy zwłaszcza potrzeby najbardziej  bezbronnych w trudnych sytuacjach zdrowotnych dzieci. Staramy się pomagać w różny sposób różnym placówkom.
Ujęci Państwa działalnością i na tę aukcję przekazujemy kilka prac mogących ją przez licytację zasilić.

Na tegoroczną aukcję GALERIA BUTIK MOOI przekazała następujące prace:

 1. misa ceramiczna, 2015 r., średnica 35 cm, garncarstwo hiszpańskie
 2. dwa wazony, 2015 r., technika wyklejania, zdobnictwo włoskie, wys. 55 cm
 3. Tryptyk taneczny trzy grafiki Antoniego Banachowskiego, 2014 r.

MICHAŁ MĄKA

Ur. w 1989 r. w Kaliszu. Studiuje na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (II st.) w Pracowni Malarstwa prof. zw. Marka Zaborowskiego i Pracowni Grafiki Warsztatowej dr. hab. Macieja Guźniczaka.

W malarstwie ważne są dla mnie refleksje dotyczące kondycji człowieka i współczesnego świata. Potrzeba protestu wobec podwójnej moralności, pogoni za sensacją, manipulacjom medialnym- wynika z mojego stosunku do świata – jestem pacyfistą.

FIRMA JUBILERSKA APART

SZWAJCARSKI ZEGAREK ALBERT RIELE KOLEKCJA CONCERTO

Firma jubilerska APART przekazała na tegoroczną aukcję szwajcarski zegarek marki Albert Riele z kolekcji Concerto.
Kolekcja utrzymana w kanonie Albert Riele i w pełni oddająca jego ideały. Bogactwo wysmakowanych i przemyślanych w każdym szczególe modeli – każdy z nich daje poczucie zadowolenia, porównywalnego z delektowaniem się mistrzowskim wykonaniem Twojej ulubionej muzyki.

HISTORIA MARKI ALBERT RIELE

W roku 1881 w Szwajcarii – ojczyźnie zegarmistrzostwa – powstało tradycyjne atelier zegarkowe pod szyldem R. Albert Riele. Prawie 150 lat później markę Albert Riele kupili inwestorzy z Polski – właściciele Apart, by w XXI w. nadać jej należną świetność. Marka debiutowała na polskim rynku zaledwie 2 lata temu. Zegarki Albert Riele zostały w tym czasie znakomicie przyjęte przez klientów, marka szybko osiągnęła sukces i dziś ma ugruntowaną pozycję.

Albert Riele został w 2015 roku pierwszym w historii oficjalnym partnerem zegarkowym zawodów żeglarskich World Match Racing Tour – jednych z najważniejszych na świecie. Powstał z tej okazji już drugi model poświęcony żeglarstwu i pierwszy w ramach współpracy z WMRT. Albert Riele jest również oficjalnym partnerem Polskiego Związku Jeździeckiego. To, podobnie jak żeglarstwo, piękny, elegancki i wyrafinowany sport. Albert Riele jest także aktywny na polu kultury, wspierając różne dziedziny sztuki, m.in. muzykę, teatr czy film. Albert Riele przypomina o tym, że warto smakować życie, otaczać się pięknem i doświadczać uroku chwil.