Artyści 2019

ARTYŚCI, KTÓRZY PRZEKAZALI PRACE W 2019 ROKU

GALERIA ART|YKWARIAT ERTÉ (Romain de TIRTOFF) (1892-1990)

Ideą galerii jest odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na sztukę europejską, dotąd trudno osiągalną na polskim rynku.

Celem Artykwariatu jest szeroko pojęta promocja oraz sprzedaż malarstwa i sztuki użytkowej, pochodzących głównie z XIX i z początku XX wieku, między innymi z Francji, Niemiec, Niderlandów, Anglii,
a także z Polski. Popularyzowanie przez Artykwariat sztuki zachodnioeuropejskiej na gruncie polskim, można zaliczyć do działania pionierskiego, dotąd niespotykanego na wewnętrznym rynku.
Galeria podjęła się promocji sztuki europejskiej, łącząc zamiłowanie do sztuki tradycyjnej z nowoczesnym podejściem do jej sprzedaży.

Na tegoroczną aukcję Galeria Artykwariat przekazała pracę autorstwa ERTÈ „Columbine” 1983 r.

ERTÉ (Romain de TIRTOFF) [1892-1990] francuski artysta pochodzenia rosyjskiego, tworzący w stylu art déco. Pseudonim Erté zaczerpnięty został z francuskiego brzmienia jego inicjałów. Erté czynny był na wielu polach twórczości, z których głównymi była grafika oraz projektowanie. Początki działalności artystycznej Erté datuje się na rok 1911, kiedy to przeniósł się on z Sankt Petersburga do Paryża. We Francji artysta rozpoczął współpracę z wpływowym kreatorem mody, Paulem Poiretem. Kolejnym krokiem w karierze Erté było podpisanie kontraktu z magazynem modowym Harper’s Bazaar, dla którego artysta wykonał 240 projektów okładek.
Erté to postać znana również w świecie filmu i teatru. Projektował on scenografie i kostiumy dla najlepszych scen francuskich i amerykańskich, ubierając największe gwiazdy dwudziestolecia międzywojennego.
Na fali odrodzenia stylu art déco w latach sześćdziesiątych, Erté, za namową marszanda Erica Estoricka zajął się tworzeniem limitowanych sitodruków, w których można odnaleźć wpływy jego wcześniejszych projektów scenograficznych i kostiumowych. Technikę sitodruku artysta doprowadził do perfekcji.

IZABELLA GUSTOWSKA

Urodzona w 1948 roku w Poznaniu. W latach 1967-1972 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), aktualnie jest profesorem tej uczelni. Wykłada na Uniwersytecie Artystycznym na Wydziale Komunikacji Multimedialnej – Pracownia Działań Performatywnych i Multimedialnych oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa na kierunku Grafika. Realizuje prace w obszarze różnych mediów.

Dyplom otrzymała w 1972 r. w pracowni Tadeusza Jackowskiego. Na przełomie lat 1970-1978 była członkinią grupy poznańskich artystów odNOWA. W latach 1979-1992 prowadziła poznańską Galerię ON. Była stypendystką prof. Emilio Vedovy w Wenecji, dwukrotnie Funduszu Rozwoju Twórczości Plastycznej, University of Alberta w Edmonton w Kanadzie, Fundacji San Zanobi we Włoszech, Central Saint Martin’s College of Art w Londynie oraz kilkakrotnie Ministerstwa Kultury i Sztuki.

W 1987 r. reprezentowała Polskę na Biennale w São Paulo jest laureatką licznych prestiżowych międzynarodowych biennale i triennale grafiki (Kraków, Bradford, Lublana, New Delhi, Fredrikstad) oraz konkursów w dziedzinie rysunku, malarstwa, grafiki a nawet tkaniny.

Miała ponad 50 wystaw i prezentacji indywidualnych. Jest kuratorką wystaw oraz wydarzeń artystycznych min. cyklu wystaw i spotkań artystycznych Obecność w Poznaniu, II Biennale Fotografii w Poznaniu, Art Poznań i Targi Sztuki.

JAROSŁAW KOZŁOWSKI

Urodzony w 1945 roku w Śremie. W latach 1963–1969 studiował na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie od 1967 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne w zakresie rysunku i malarstwa. W latach 1981–1987 rektor tej uczelni.

Jeden z najważniejszych przedstawicieli sztuki konceptualnej w Polsce. Jest jednym z twórców sztuki pojęciowej. Tworzy instalacje, rysunki, obiekty, książki artystyczne, a także wykonuje performance.
W swojej twórczości konsekwentnie traktuje sztukę jako obszar krytycznej i samokrytycznej analizy.

Seria „Easy Drawings” została zainicjowana w 1982 w londyńskiej Matt’s Gallery, gdzie artysta posłużył się naklejonym na ścianę arkuszem polskiego papieru pakowego. Kontury obrysowujące wzory nadrukowane na papierze, miały kontynuacje w rysunkach wykonywanych na ścianach. W kolejnej wersji Rysunków swobodnych zrealizowanej w warszawskiej Galerii Piwna 20/26 w 1983, rysunki z wielkich arkuszy papieru rozprzestrzeniały się na ścianach galerii. Rysunek dedykowany Władysławowi Strzemińskiemu jest jedną z kilku osobno funkcjonujących prac z serii Rysunków swobodnych.

Prace z serii „Easy Drawings” były wystawiane m.in.: Matt’s Gallery, Londyn, 1982 (wys. ind.); Galeria Piwna 20/26, Warszawa, 1983 (wys. ind.); BWA, Wrocław, 1995 (wys. ind.) ; Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Toruń, 2016 (wys. ind.).

Prace z serii „Easy Drawings” były reprodukowane m.in.: Threshold, Museet for Samtidskunst, No 15, September 1995; Jarosław Kozłowski, Rysunki i przestrzenie, BWA, Wrocław, 1995; Jarosław Kozłowski. Cudzysłowy, Fundacja Profile, Warszawa 2010; Jarosław Kozłowski, Doznania rzeczywistości i praktyki konceptualne 1965-1980, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Toruń, 2016.

JAN BERDYSZAK (1934–2014)

Rzeźbiarz, malarz, grafik, scenograf, teoretyk sztuki, filozof, pedagog.

Pierwszymi nauczycielami byli Józef Berdyszak – ojciec, rzeźbiarz i prof. Jan Wroniecki – grafik, malarz.
Studia artystyczne odbył w latach 1952-1958 w obecnym Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, które ukończył dyplomem z zakresu rzeźby u prof. Bazylego Wójtowicza.
Z uczelnią tą był związany od 1965 roku. Prace powstałe w okresie studiów, dyplom poszukiwania z zakresu malarstwa i grafiki, a także inspiracje historyka sztuki Krzysztofa Łubieńskiego oraz współpraca z teatrami poznańskimi zapoczątkowały wszystkie charakterystyczne nurty twórczości artysty.

Do najważniejszych cykli malarskich należą ,,Koła podwójne ”, ,,Obszary koncentrujące”, ,,Passe par tout”, czy ostatni cykl ,,Reszty reszt”.

Instalacje i rzeźby, które realizował były od samego początku stawianiem pytań o cechy tego świata i ich fenomen jak gęstość, rozciągliwość, przezroczystość czy ciemność, a także byt przestrzeni. Tworząc modele takie jak triada pokazująca byt przestrzeni z 1972 roku, zajmował się refleksją nad jego istnieniem i licznymi kontekstami od racjonalnych po skrajnie metafizyczne.

Swoje prace prezentował w wielu ważnych miejscach na świecie. Obrazy, rysunki, grafiki i rzeźby znajdują się w wielu ważnych kolekcjach w kraju i za granicą.

MARCIN BERDYSZAK

Urodzony w Poznaniu w 1964 roku. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego w PWSSP w Poznaniu w 1988 roku.
Od 1989 roku związany z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu, a obecnie Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

Pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego i prowadzi pracownię działań przestrzennych na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych oraz prowadzi zajęcia z warsztatów twórczości edukacyjnej na Wydziale Edukacji Artystycznej.
W latach 1999- 2002 prodziekan Wydziału Edukacji Artystycznej w ASP w Poznaniu. W latach 2002-2008 pełnił funkcję Prorektora ds.  studenckich i współpracy z zagranicą. Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w latach 2008-2016.

Członek Stowarzyszenia Artystyczno – edukacyjnego ,,Magazyn”, którego jest współzałożycielem wraz z Tadeuszem Wieczorkiem, Piotrem Pawlakiem i Wojciechem Nowakiem.

Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem.

Swoje prace prezentował na różnych wystawach zbiorowych i indywidualnych między innymi w Polsce, Niemczech, Słowacji, Rosji, Węgrzech, Czechach, Finlandii, Austrii, Szwecji, Japonii, Szwajcarii, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Bośni i Hercegowinie, Litwie i USA. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i za granicą.
Brał udział w licznych spotkaniach i konferencjach dotyczących edukacji artystycznej. Zrealizował kilkadziesiąt warsztatów autorskich w kraju i za granicą.

JERZY PIOTROWICZ (1943-1999)

Urodzony w Przedświcie pod Ostrowią Mazowiecką. Studiował malarstwo na PWSSP w Poznaniu. Obronił dyplom w pracowni grafiki prof. Tadeusza Jackowskiego w 1972 roku.
Uprawiał malarstwo, grafikę i rysunek. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych (Muzea Narodowe w Krakowie i Poznaniu) i w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

W swoich pracach poruszał wiele tematów, z czego najważniejsze są cykle poświęcone motywom biblijnym, tradycji malarskiej oraz jej wielkim mistrzom.
Korzystał z różnych technik malarskich i graficznych samemu mając świadomość roli tradycji dla kształtu sztuki współczesnej, ale przede wszystkim dla niego samego. W swoich pracach często nawiązywał dialog z wielkimi mistrzami sztuki składając im hołd i podziękowanie samemu oddalając się od teraźniejszości.

Był artystą z wyboru samotnym, zbuntowanym wobec pozbawionej fundamentów sztuki nowej. Wierzył w siłę wyobraźni i prawdy zawartej w ekspresyjnym geście malarskim. Nigdy nie porzucił przekonania o autentyczności sztuki pochodzącej na równi z duszy i ciała artysty. Jego postawa stała się równie wyraźnym obrazem jak te malowane w jego pracowni.

PRACA JERZEGO PIOTROWICZA ZOSTAŁA PRZEKAZANA NA AUKCJĘ PRZEZ RYSZARDA KSIĄŻKA I POCHODZI Z JEGO KOLEKCJI PRYWATNEJ.

TOMASZ SĘTOWSKI

Dawno, dawno temu, na Jurze krakowsko-częstochowskiej przyszedł na świat Tomek Sętowski. Wyjątkowa wrażliwość, jaką posiadał chłopiec, ujawniła się już w wieku trzech lat, kiedy to powstał jego pierwszy obraz.
Młody marzyciel doskonalił swój warsztat malarski przez lata, stawiając milowe kroki od lokalnych galerii po najlepsze salony wystawiennicze, zaś na wydziale plastyki częstochowskiej WSP posiadł wiedzę z historii sztuki. Nauka trwała wiele lat ….. Nasz bohater dzielnie walczył z profesurą tamtejszej uczelni, aż w końcu się przełamał i odebrał dyplom magistra.

Poprzez swoje obrazy wprowadza swoich odbiorców, promotorów i kuratorów sztuki w baśniową opowieść, w której rzeczywistość miesza się z fikcją, przez co w mgnieniu oka artystę ogłoszono jednym z najbardziej oryginalnych i najzdolniejszych malarzy młodego pokolenia, któremu udało się stworzyć własny, niepowtarzalny i rozpoznawalny styl.

W swoim bajkowym świecie często wciela się w postać czarodzieja, a ulubionym bohaterom literackim nadaje nowy wizerunek.
Lata pracy i wyrzeczeń kosztowały Tomasza, aby uzyskać miano jednego z twórców nurtu „realizmu magicznego”, przedstawicieli tego kierunku jest niewielu, gdyż tworzenie takich prac wymaga mistrzowskiego warsztatu i ogromnej wyobraźni.

Wystawy Tomasza Sętowskiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem najlepszych krytyków-
Obrazy tajemniczego artysty znajdują się wielu znaczących kolekcjach prywatnych i muzealnych m.in. w Muzeum Morskim w Gdańsku, w Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii.
Agata Kolasińska

JOANNA IMIELSKA

Urodziła się w Bydgoszczy. W latach 1983-88 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu ( obecnie Uniwersytet Artystyczny )
Dyplom uzyskała w pracowni rysunku profesor Izabelli Gustowskiej.

Od 1989 roku pracuje na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym, od 1994 roku prowadzi pracownię rysunku. W 2013 roku uzyskała tytuł profesora zwyczajnego. W latach 2002-2008 była Prodziekanem,
w 2008-2016 Dziekanem Wydziału Edukacji Artystycznej UAP. W latach 1990-91 i 1997 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, oraz Ministra Kultury w 2005 roku.
W 2014 roku odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zajmuje się rysunkiem i malarstwem.

ANDRZEJ LEŚNIK

Urodzony w 1959 roku w Głuszycy na Dolnym Śląsku.
W latach 1974–1979 uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ukończył w 1984 roku dyplomem z zakresu malarstwa w pracowni profesora Włodzimierza Dudkowiaka.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem.

WYBRANE WYSTAWY INDYWIDUALNE

 • 2016 – Galeria HOL, Centrum Nauki i Sztuki, ASP Łódź;
 • 2016 – Galeria, Ośrodek Dokumentacji Sztuki ASP Wrocław;
 • 2015 – Hommage dla Jana Berdyszaka. Think Art – Myślenie Sztuką, Poznań;
 • 2015 – Kod pamięci III. Galeria ABC, Poznań;
 • 2015 – Kod pamięci. Galeria CKiS „Wieża Ciśnień”, Konin;
 • 2012 – „PAMIĘĆ ZAPISU ” Galeria EGO, Poznań
 • 2009 – „PISMO OBRAZU” Odsłona I &II, Galeria Miejska „Arsenał”, Poznań
 • 2008 – „PISMO OBRAZU” Galeria BWA Gorzów Wielkopolski

WYBRANE WYSTAWY ZBIOROWE

 • 2016 – „ Nieczytelność Palimpsesty’’ Muzeum Pana Tadeusza, Wrocław;
 • 2016 – „ Nieczytelność ’’Galeria Art. Stations, Poznań;
 • 2014 – „Wymiary czasu i przestrzeni” 10 lat Galerii Muzeum Stanisława Staszica w Pile,
  Biuro Wystaw Artystycznych w Pile;
 • 2014 – 15 poljskih slikara u Splitu, Galeria Stara Gradska Vijećnica, Split;
 • 2012 –  Still ON, Dawna Synagoga – Poznań;
 • 2010 – Transfuzja koloru, Galeria Wozownia, Toruń;
 • 2006 –  XXI Festiwal Polskiego Malarstwa, Zamek Książąt Pomorskich,

BOGDAN WOJTASIAK

Urodzony w 1952 roku w Drawsku Pomorskim. W latach 1972-1977 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, w pracowniach prof. M. Szmańdy, prof. S. Teisseyr’a, prof. Z. Bednarowicza i prof. J. Fliegera. W 1977 uzyskał dyplom w zakresie malarstwa u prof. St. Teisseyr’a .
Od 1977 związany z poznańską PWSSP, potem ASP i wreszcie UAP; prowadzi działalność dydaktyczną
w zakresie malarstwa i rysunku.

Od 1984 – jako adiunkt prowadził III Pracownię Rysunku dla I roku wszystkich kierunków, a od 1991 roku prowadzi XI Pracownię Rysunku na Wydz. Malarstwa i Rysunku UAP dla studentów wszystkich lat i kierunków do dziś.

Od 1996-1999 prodziekan wydziału Malarstwa, Grafiki, Rzeźby w ASP w Poznaniu; od 1999-2002 dziekan tegoż wydziału. Od 2000 roku – profesor tej uczelni.

Zrealizował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych.

EUGENIUSZ GERLACH

Urodzony w roku 1941 w Bieniawie k. Tarnopola (na Kresach Wschodnich – terytorium II Rzeczpospolitej Polskiej). Na ziemie odzyskane przybył w roku 1946 zamieszkując w Paczkowie (powiat Nysa). Tam też uczęszczał do szkoły podstawowej w latach 1949-1955. W latach 1955-1960 uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.

W latach 1960-1966 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Grafiki.
Malarstwo sztalugowe i architektoniczne studiował w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego, natomiast grafikę warsztatową u prof. Mieczysława Wejmana.

Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Promotorami jego pracy dyplomowej byli m.in. Wacław Taranczewski, Czesław Rzepiński, Jonasz Stern i Hanna Rudzka-Cybisowa. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Od roku 1966 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

W swoim dorobku ma ponad 50 wystaw indywidualnych i udział w ok. 70 wystawach zbiorowych, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia.

Trzykrotnie otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki.
Obrazy autorstwa Eugeniusza Gerlacha znajdują się w wielu muzeach i instytucjach, a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Niemczech, Szwecji, Austrii, RPA).

PIOTR C. KOWALSKI

Urodzony w 1951 roku w Mieszkowie. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dziś Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu, w latach 1973-78. Profesor zwyczajny.
W latach 2010-2014 był kierownikiem Katedry Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. Obecnie prowadzi X Pracownię Malarstwa na Wydziale Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Pracownię Gościnną w Katedrze Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Prace w kolekcjach m.in.:
Muzeum Narodowe w Poznaniu; Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie; Muzeum Śląskie w Katowicach; Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze; Drents Museum, Assen, Holandia; Galeria Miejska Arsenał, Poznań; Galeria Bielska, Bielsko – Biała; Szczecińska Zachęta Sztuki Współczesnej; Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu; Biura Wystaw Artystycznych: Lublin, Konin, Leszno, Bydgoszcz, Gorzów Wlkp.; Galeria Podlaska, Biała Podlaska; Muzeum Martyrologii na Majdanku; Muzeum Okręgowe w Kaliszu; Galeria Sztuki Współczesnej, Przemyśl; Muzeum Archidiecezjalne w Warszawie; Galeria Sztuki Współczesnej, Sandomierz oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

MIROSŁAW PAWŁOWSKI

Urodzony w 1957 roku. Należy do najbardziej znaczących postaci na scenie polskiej grafiki.
Na obraz jego aktywności składa się zarówno jego działalność graficzna, jak i wiele podejmowanych działań oraz przedsięwzięć, mających na celu wspieranie rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju (współpomysłodawca i organizator cieszącego się bardzo dużym prestiżem, ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu, członek wielu stowarzyszeń oraz jury międzynarodowych i krajowych przeglądów grafiki).

Jest profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie prowadzi pracownie Serigrafii.
Wokół tego obszaru koncentrują się również jego zainteresowania w kwestii wypowiedzi artystycznej. Jest jednak przede wszystkim artystą, i to artystą nieustannie poszukującym – czerpiącym formalne i ideowe inspiracje z nowych technologii rejestracji i przetwarzania obrazu cyfrowego, które czyni przedmiotem swoich artystycznych eksperymentów.

Tematem jego prac jest niezmiennie człowiek „portretowany” według niejednorodnego, bo zmieniającego się, klucza konwencji. Często to właśnie sam proces zawiera w sobie paradoks wyrażony w przedstawieniu – prawdę ambiwalencji, relatywizowanej poprzez płynne definicje podmiotu i przedmiotu, z całym spectrum wynikających z tego faktu konsekwencji. Autor metaforyzuje ten fenomen percepcji, budując wokół „wizerunku” wielowarstwowe znaczenia, których źródła za każdym razem są interesującym komentarzem współczesności.

EUGENIUSZ SKORWIDER

Urodzony w 1954 roku w Żninie. Studia w PWSSP w Poznaniu w latach 1976-1981. Dyplom w 1981 roku w Pracowni Plakatu prof. Waldemara Świerzego. Od 1983 roku zatrudniony w macierzystej uczelni.

Obecnie profesor. Prowadzi Pracownię plakatu.
Projektuje plakaty oraz inne formy grafiki projektowej.
Aktywnie uczestniczy w wystawach i konkursach w tej dziedzinie.

ANDRZEJ KALINA

Urodzony w 1952 roku w Lidzbarku. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie [1980]. Członek grupy „Warsztat” (wraz z Andrzejem Dworakowskim i Markiem Jaromskim).

Prowadzi Pracownię Grafiki Warsztatowej na Wydziale Sztuki Nowych Mediów W PJATK w Warszawie. Zajmuje się grafiką artystyczną, instalacją, environmentem, tworzy także obiekty artystyczne.

Swoje prace zaprezentował na ponad 60 wystawach indywidualnych i przeszło 450 wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie [m.in. Francja, Niemcy, Portugalia, Włochy, Japonia].
Laureat wielu nagród, m.in. 1. Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie [1991] oraz Konkursu Graficznego im. J. Gielniaka w Jeleniej Górze [2015].

Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów polskich i w kolekcjach światowych, m.in. w The British Museum w Londynie i MOMA w Nowym Jorku. W 1990 roku jako jeden z 13 grafików polskich został umieszczony w słowniku grafików świata wydanym przez Japończyków.

MAŁGORZATA KŁOS

Urodzona w 1958 w Poznaniu.
Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki
i Rzeźby.

Dyplom – 1982, w zakresie grafiki w pracowni prof. Z. Lutomskiego i gobelinu w pracowni M. Abakanowicz.

WYBRANE WYSTAWY INDYWIDUALNE I ZBIOROWE

 • Galeria GARBARY 48, Poznań 2001
 • Galeria Miejska ARSENAŁ, Poznań 2003
 • Galeria PIANO BAR, Stary Browar – Paleta Erosa, Poznań 2005
 • Muzeum Archeologiczne w Poznaniu – II Biennale: ŚRODOWISKO SZTUKI, Poznań 2005
 • Galeria Centrale Lounge – ONNE – ELLE – THEM, Włochy, Wenecja 2006
 • Galeria PIANO BAR, Stary Browar, Poznań 2007
 • Galeria Profil CK ZAMEK – III Biennale: ŚRODOWISKO SZTUKI, Poznań 2007
 • Centrum Kultury i Sztuki, Galeria Miejska, Tczew 2009
 • Galeria Szyperska ZPAP w Poznaniu, IV Biennale: ŚRODOWISKO SZTUKI – Tożsamość, Poznań 2010
 • Galeria na Nowowiejskiego, Poznań 2011
 • Teatr Polski – pokaz autorski, Poznań 2014
 • Galeria Tog, Poznań 2014
 • Galeria INNA – udział w wystawie Taniec w malarstwie, Warszawa 2014
 • Galeria Pod Lipami, Poznań 2014
 • Galeria Pod Lipami, Poznań 2016

DOROTA SZUKAŁA

W roku 1987 ukończyła PWSSP w Poznaniu. Dyplom z rysunku w pracowni profesora Bogdana Wegnera.
W 1989 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.:

 • 1990 – Kunstreppe, Hamburg – rysunek,
 • 1990 – BWA „Młodzi Artyści Poznania” – rysunek,
 • 2001 – „Szesnastu z Poznania, czyli malarstwo i rysunek” wystawa MTP,
 • 2001 – Galeria Nowa – „Bycie w rysunku” – wystawa indywidualna,
 • 2003 – Galeria Hansgrohe – Aquademia, Tarnowo Podgórne – wystawa rysunku,
 • 2003 – I Biennale Środowisko Sztuki – Poznań „Obecność”,
 • 2003 – „Paleta Erosa – Eros w Starożytności i w XXI wieku”, udział w wystawie w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu,
 • 2003 – Schiltach , Hansgrohe – Aquademia, wystawa rysunku,
 • 2005 – Biennale „Środowisko Sztuki” Poznań 2005 „Re-Prezentacje”, pod patronatem ZPAP oddziału poznańskiego,
 • 2007 – udział w wystawie – rysunek w galerii Hansgrohe – Aquademia.
 • 2017 – „Wystawa rysunku i malarstwa” w Międzynarodowym Domu Kultury w MiędzyzdrojachRysunki są pretekstem do wyrażenia pewnych przeżyć i emocji. Właśnie „język” techniki, jaką jest rysunek węglem (czernie, biele i szarości) oddaje najbardziej adekwatnie skalę uczuć.
  Z bieli, czerni i szarości powstaje świat kontrastów, niepokoju, smutku i radości. Przenika go linia surowa, szorstka, a czasem delikatna i drżąca.

IZABELA RUDZKA

Urodzona w 1964 roku w Poznaniu.
W latach 1984-89 studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W tym samym czasie studiowała tkaninę artystyczną u prof. Magdaleny Abakanowicz na ASP w Poznaniu.
W październiku 2011 uzyskała stopień doktora sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
W 2017 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Pracuje obecnie na stanowisku profesora na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym w Kaliszu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jest aktywną malarką i kuratorem sztuki. Założyła i prowadzi w Poznaniu przestrzeń dla myśli i sztuki Think Art- Myślenie Sztuką, niezależną przestrzeń, której celem jest prezentacja indywidualnych i awangardowych postaw twórczych współczesnych artystów.

W roku 2018 otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe Rektora UAM w Poznaniu.

W malarstwie zajmuje się poszukiwaniem synergii nauki i sztuki, ale także spójności sztuki i natury.
W swoich najnowszych obrazach poszukuje ekspresji malarskiej, w której struktura i kolory niosą w sobie formę i energię inspirowaną spojrzeniem na przestrzeń i czas poprzez jej horyzonty.
W swoich realizacjach malarskich używa innowacyjnych, własnych technik malarskich opartych na poszukiwaniach ekspresji koloru w strukturach barwnych. Technologiczna fakturalność obrazów staje się symbolem nawarstwień jakie przynosi nam życie.

ANDRZEJ DAMIĘCKI

Urodzony w Warszawie w 1938 roku. Studia w warszawskiej ASP, w pracowni prof. Nachta – Samborskiego. Dyplom w 1962 roku.

Pracował jako grafik w czasopismach: „Jazz”, „Świat Mody”, „Literatura”, „Tygodnik Kulturalny”, „Kino”. W latach 70 ilustrował książki dla dzieci w Krajowej Agencji Wydawniczej. Brał udział w wystawie ilustracji dziecięcej w Hanoi, w wystawie ilustracji dziecięcej organizowanej przez ZPAP w 1979 roku. Równolegle pracował nad litografią barwną i malarstwem sztalugowym współpracował z galeriami komercyjnymi (w hotelu Victoria, Mito).

Od 6 lat zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym, bierze udział w wystawach malarstwa organizowanych przez ZPAP.

IRENEUSZ SZCZĘCH

Urodzony w 1962 roku w Wągrowcu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych
w Poznaniu w latach 1984 – 1989.
Studiował wzornictwo przemysłowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego oraz grafikę użytkową w pracowni prof. Waldemara Świerzego na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby.

W 1990 r. dyplom z wyróżnieniem w zakresie wzornictwa przemysłowego w pracowni profesora Rajmunda Hałasa.
W latach 1991 – 1993 pracował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu jako asystent w pracowni projektowania produktu u prof. Jadwigi Filipiak.

Uprawia również rysunek, malarstwo sztalugowe, grafikę użytkową i grafikę wydawniczą.

Od ponad 25 lat uprawia malarstwo i rysunek. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach
w Polsce, Niemczech, Holandii i USA.

JACEK PAŁUCHA

Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, uzyskując w 1993 dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego.

Równolegle był założycielem i liderem zespołów: „Formacja Nieżywych Schabuff”, „Furmanka”, „Superpałka i najeźdźcy z kosmosu”, autorem tekstów i muzyki ich piosenek.
Projektował również okładki i oprawę graficzną płyt i wydawnictw dla swoich zespołów, a także m. in. dla „Kultu”.
Grał główną rolę w filmie Łukasza Wylężałka „Balanga”.

Wystawia od 1993 roku w kraju i za granicą.

Stylistyka i tematyka jego obrazów, zbliżona typem humoru do twórczości Jerzego Dudy-Gracza, zjednała mu popularność wśród zwolenników sztuki przedstawiającej i anegdotycznej.

KRZYSZTOF RYFA

Urodzony w 1959 roku w Jeleniej Górze. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Członek Związku Polskich Artystów Plastyków (okręg poznański).

Malarz, pedagog, założyciel Niezależnej Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim.
Kurator wystaw, animator kultury, organizator i uczestnik plenerów artystycznych. Laureat licznych nagród i wyróżnień

W 2018 roku, z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości, zorganizował międzynarodowe sympozjum malarsko-rzeźbiarskie obejmujące pracę twórczą oraz prelekcje zaproszonych gości z artystycznych ośrodków uniwersyteckich. – Sympozjum zwieńczone zostało wystawą pt. „Barwy Wolności”.

Obrazy swoje prezentował na wielu wystawach w kraju i za granicą, a najważniejsza jest zawsze ta wystawa, nad którą obecnie pracuje.

8 marca 2019 roku w World Trade Center – Poznań otwarto wystawę „Obszary wspólne – MALARSTWO”, pokazującą twórczość małżeństwa – Natalii Wegner i Krzysztofa Ryfy.

MAGDALENA KAZIMIERSKA

Urodzona w 1969 roku. Absolwentka scenografii i malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie dyplom obroniła w pracowni prof. J. Tarasina. Charakterystycznym, najczęściej występującym w jej twórczości motywem, jest studium kwiatów zamknięte w formie pionowego prostokąta.

Cykl „kwiat w środku” jest malowany od kilkunastu lat. Stawiam kwiaty w centrum uwagi z pokorą wobec piękna i ich różnorodności (maluję z natury). Interesuje mnie połączenie gestu, znaku, abstrakcji z realnością przedstawienia konkretnego kwiatu.
Pomiędzy ascezą a zabawą z formą rozgrywa się poszukiwanie harmonii. Kontemplacja wysublimowanego bytu jakim jest kwiat -narząd rozrodczy rośliny. Symbol życia.

Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz na kilkunastu wystawach zbiorowych m.in. w warszawskiej Zachęcie, Galerii Promocyjnej i Galerii Senatorskiej, krakowskiej Galerii Olympia oraz w BWA w Lublinie, a także za granicą m.in. w Glasgow i Edynburgu.

PRACA MAGDALENY KAZIMIERSKIEJ ZOSTAŁA PRZEKAZANA NA AUKCJĘ PRZEZ GALERIĘ FIBAK.

PRACE PLASTYCZNE ARTYSTKI ZNAJDUJĄ SIĘ W OFERCIE GALERII.

GALERIA FIBAK

Galeria Kolekcji Fibak powstała w 2001 roku, jej założycielem oraz właścicielem jest Wojciech Fibak. Galeria znajduje się w XVIII-wiecznej oficynie Pałacu Czapskich (obecnie gmach ASP), przy Krakowskim Przedmieściu 5 w Warszawie.

Wartość zgromadzonej kolekcji, a także położenie przy Trakcie Królewskim, na skrzyżowaniu kulturalnych szlaków Warszawy powoduje, że w krótkim czasie stała się jednym z ważniejszych miejsc prezentacji polskiej sztuki powojennej. Dobry duch warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych sprzyja pojawianiu się obok dzieł uznanych twórców, takich jak – T. Kantor, J. Lebenstein, W. Fangor, S. Gierowski prac młodego pokolenia, dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę.

Na ekspozycję składają się przede wszystkim prace artystów, którzy weszli już do kanonu sztuki współczesnej, ale również twórcy młodzi, rozpoczynający swoją artystyczną drogę.

OKSANA BAGRIY

W 2014 roku otrzymała dyplom magisterski z wyróżnienie rektorskim na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. zw. Piotra Smolnickiego
i aneksem z litografii w pracowni prof. Błażej Ostoja Lniski oraz aneksem z malarstwa w pracowni prof. Pawła Nowaka.
Absolwentka Państwowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie, jej rodzinnym mieście. Studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego, malarstwo w pracowni prof. Antoniego Fałata.

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków i grupy artystycznej ,,Młodzi Sztuką” Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Prace znajdują w kolekcji Galerii Narodowej w Armenii, w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Portugalii, itd.
Tworzy w technikach malarskich, w grafice warsztatowej oraz eksperymentalnej.

TADEUSZ OGRODNIK

Urodzony w 1955 roku w Pułtusku. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1982 roku w pracowniach prof. Romana Banaszewskiego i prof. Andrzeja Pietscha.

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką.
Bierze udział w wystawach i plenerach środowiskowych jak „Salon Pilski”.
Uczestniczył w wielu wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych.

WYBRANE WYSTAWY INDYWIDUALNE

 • 2001 – BWA Piła – w duecie Ogrodnik – Lejba;
 • 2004 – Galeria Planetarium, Schwerin – w duecie Ogrodnik – Lejba;
 • 2006 – MDK Trzcianka – w duecie Ogrodnik – Kreft;
 • 2004 – Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile;
 • 2006 – Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku;
 • 2007 – Młodzieżowy Dom Kultury w Chodzież
 • 2013 – BWA i UP Piła. 2013 – MDK Wągrowiec

JACEK KULM

Urodzony w 1943 roku w Lublinie, polski artysta fotograf. Członek rzeczywisty Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

Jest związany z fotografią artystyczną od ponad 50 lat – jego pierwszą wystawą fotograficzną były „Impresje włoskie” zaprezentowane w 1969 roku w „Galerii Nowa” w Poznaniu.

W jego twórczości miejsce szczególne zajmuje fotografia teatralna. Od 1972 roku współpracuje z teatrami polskimi i teatrami za granicą, takimi jak (m.in.): Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr Wielki w Warszawie, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Estrada Poznańska, Polski Teatr Tańca – Balet Poznański, Pantomima Henryka Tomaszewskiego, Pantomima Głuchych w Olsztynie, Balhof Theater w Hanowerze, Aegi Theater w Hanowerze.

Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i za granicą. Wystawiał swoje prace (m.in.) w Berlinie, Hamburgu, Hanowerze, Lipsku, Sofii, Paryżu, Poznaniu. W 2012 roku w „PBG Gallery” w Wysogotowie miało miejsce otwarcie wystawy: „Retrospektywa”, połączone z jubileuszem 50 – lecia pracy twórczej i 70 – lecia urodzin artysty.
W 2017 roku został laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Poznania 2017.

RYSZARD KAJA (1962-2019)

Malarz, grafik, scenograf, plakacista.
Studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (dzisiejsza UAP), dyplom z malarstwa otrzymał w pracowni malarstwa profesora Norberta Skupniewicza. Mieszka we Wrocławiu.

Jako scenograf debiutował w 1989 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi tworząc oprawę plastyczną do spektaklu ,,Ernani” Verdiego. Był etatowym głównym scenografem Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery i Operetki w Szczecinie, Teatru Wielkiego w Poznaniu. Do 2000 r. zrealizował około 150 scenografii zarówno w kraju jak i za granicą, w takich krajach jak Francja, Niemcy, Brazylia, Argentyna, Izrael i Egipt, a wzajemne przenikanie się świata malarstwa i scenografii stało się rozpoznawalną jego wizytówką artystyczną. Faworyzuje prace w operze, ale decyduje się także na współpracę z baletem, teatrem dramatycznym, filmem.
Projektował scenografię między innymi do takich spektakli, jak wymieniony już „Ernani”, dalej: „Rigoletto” Verdiego, „Madama Butterfly” Pucciniego , „Carmen” Bizeta, „Cyrulik sewilski” Rossiniego, ,,Czarodziejski Flet” Mozarta , „Don Pasquale” Donizzetiego, „Tosca” Pucciniego, wielokrotnie do spektaklu „Skrzypek na dachu” Steina i Bocka i wielu innych.

Stworzył wizje plastyczne między innymi do następujących baletów: „Dziadek do orzechów” i „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego, „Giselle” Adama, „Makbet” Ennio Morricone ,”Fantazja na Harnasie” Kilara, ,,Romeo i Julia” Berlioza, a także Prokofiewa.

W teatrach dramatycznych projektował między innymi do przedstawień: ,,Sen nocy letniej” Shakespeare’a , „Droga do Mekki” Fugarda, „Damy i huzary” Fredry, „Szczęśliwe dni” Becketta, ,,Niejaki Piórko” Michaux.

Jego ostentacyjna indywidualność opiera się na niemodnej figuratywności. Główną inspiracją dla całej jego twórczości było specyficzne postrzeganie świata zaczerpnięte z prozy Bohumila Hrabala. Przez lata rysował cykl małych form malarskich na papierze, stosując techniki mieszane. Nazywanych właśnie ,,Hrabalami”. We wszystkich jego pracach widoczna jest pochwała codzienności, szacunek dla zwyczajności.

TOMASZ SZKLAREK

Urodzony w 1981 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis w Poznaniu.

Sztuką nazywa to, co wyraża świadomość samego siebie. Tworzy obrazy, komiksy, ilustracje oraz rysunki.
Mistrzowie: Grzegorz Rosiński, Bogusław Polch, Jan Świtka, Eric Larsen.

„Ulotność Przemyśleń” to obraz inspirowany twórczością Andy Warhol’a, pop-artem i komiksem tradycyjnym.
Przemyślenie nad ulotnością oraz przemijaniem czasu.

EWA OSIŃSKA-ROZPĘDEK

Absolwentka Liceum Plastycznego w Warszawie. Studia ukończyła w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz. Malarstwo w pracowni prof. Grzegorza Pabla. Tkaninę na Wydziale Malarstwa u prof. Zbigniewa Gostomskiego.
W 1984 r. obroniła dyplom łączący dziedziny malarstwa i projektowania pt. „Studium koloru
w przestrzeni” (wyróżnienie).
W 1985 r. otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Uprawia malarstwo, tkaninę, rysunek, projektowanie wnętrz.
Uczestniczy czynnie w życiu artystycznym. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych, bierze udział w wielu wystawach zbiorowych.
Jest członkiem grupy Positive Art i Młodzi Sztuką.

Jest członkiem Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

LIDIA MAREK-JURKOWSKA

Urodzona w Limanowej w 1965 roku. Ukończyła studia magisterskie na wydziale Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie, studia podyplomowe z archiwistyki i bibliotekoznawstwa (UP JPII) oraz z muzealnictwa (UJ).

Kaligraficzną edukację rozpoczęła w 2012 roku w Krakowskiej Szkole Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych.
Pracuje jako kustosz w muzeum regionalnym i prowadzi warsztaty kaligraficzno-iluminatorskie dla dzieci i dorosłych.

ALEKSANDER MAJERSKI

Absolwent nowotarskiego LO im. S. Goszczyńskiego z 1971 r.
Następnie ukończył kierunek Mechaniczny na Wydziale Matem. Fiz. Tech. w krakowskiej WSP.
Po 30-latach pracy w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Limanowej, w roku 2007 odszedł na emeryturę.

Od 35 lat jako rzeźbiarz zmaga się z drewnem. Oprócz tego jest rysownikiem, malarzem, zajmuje się poezją i fotografią.
Współzałożyciel Międzynarodowej Grupy Twórców Różnych „Złota Linia” oraz Niezależnej Grupy Artystycznej „ABAMAK”.
Od roku 2012 należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików /oddział w Rzeszowie/.

Jego monumentalne kompozycje rzeźbiarskie znajdują się w Polsce, Słowacji, Czechach, Niemczech i na Ukrainie.

EMILIA GĄSIENICA-SETLAK

Urodzona w 1986 r. w Zakopanem. Abiturientka zakopiańskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara ze specjalnością „Meblarstwo Artystyczne”, 2005 r.
Studiowała w pracowniach prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej i prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Dyplom z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. Bogdana Migi otrzymała w 2011 roku.
Zajmuje się malarstwem oraz grafiką warsztatową.

Podzielając pogląd Cycerona, głoszący, że „sztuka wymaga uznania”, wystawia chętnie i dużo, zarówno
w Polsce jak i Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Emiratach Arabskich, Bułgarii oraz na Węgrzech.
Prace artystki znajdują się w polskich i węgierskich zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych
w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Jej prace ilustrują okładki książek Swetosława Minkowa „Siła nieczysta” (Wyd. „Scriptum”, 2005) i „Nazwy wodne dorzecza Wisły” dr Urszuli Bijak (Instytut Języka Polskiego PAN, 2013) oraz gościły na okładce prestiżowego czasopisma „Women In Art 278 Magazine”, 2014. Ponadto, płótna jej autorstwa wzięły udział w zdjęciach do hiszpańsko-amerykańskiego filmu fabularnego „Embers” w reżyserii Claire Carre, 2015.

 

SZYMON BRODZIAK

Urodzony w 1979 roku. Mistrz fotografii czarno-białej.

Wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

Kocha fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Ich interpretację pozostawia odbiorcy, mówiąc: „Jesteś tym, co widzisz”.

Najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.
W 2019 roku zajął pierwsze miejsce wśród najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie
w prestiżowym konkursie One Eyeland.

Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013).

HENRYK TOMCZAK

Od 1971 roku muzyk i założyciel takich zespołów jak: Grupa Stress, HEAM, Turbo, Non Iron, Izotop.
Z wyżej wymienionymi zespołami nagrał wiele płyt LP i CD, zagrał setki koncertów w kraju i za granicą w takich krajach jak: ZSRR, Niemcy, Czechosłowacja, Włochy-Sycylia. Od 2011 roku pracownik UAP w II Pracowni Grafiki – Serigrafia jako laborant.
Obok muzyki, grafika stała się ważną pasją w jego życiu zawodowym.

WYBRANE WYSTAWY

 • UAM w Poznaniu – Morasko, grudzień 2014,
 • wystawa zbiorowa Katedry Grafiki UAP w Poznaniu Galeria „Trochę Kultury” w Poznaniu, luty 2014,
 • wystawa zbiorowa pracowni Serigrafii Uniwersytet w Ostrawie CZ, marzec 2014,
 • wystawa zbiorowa pracowni Serigrafii, 2015 – Sito z gzikiem, Poznań

JAROSŁAW JANAS

Urodzony w 1981 roku w Opolu. Studia Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem na wydziale Grafiki w pracowni serigrafii prof. M. Pawłowskiego 2007 r.
W latach 2002-2003 studia na wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Opolskiego.
1997-2002 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu.

Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta ¬¬¬w II Pracowni Grafiki – Serigrafii Uniwersytetu Artystycznego
w Poznaniu.

„Moją uwagę zwracają zmiany w obszarze grafiki warsztatowej zachodzące pod wpływem technologii cyfrowej. Szczególny nacisk kładę na zjawisko przenikania się tych obszarów
w kontekście nowych sposobów formowania wypowiedzi artystycznej”.

MAGDALENA UCHMAN

Urodzona w 1981 roku w Przeworsku. Zajmuje się grafiką. Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2006 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Krzysztofa Skórczewskiego.

Za wybitne osiągnięcia w trakcie studiów otrzymała Dyplom Uznania Rektora. W roku 2010 ukończyła Środowiskowe Studia Doktoranckie na Wydziale Grafiki w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Od roku 2012 pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Warsztatowej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie obecnie pełni funkcję Prodziekan ds. jakości kształcenia (kadencja 2016—2020).

DARIUSZ GŁOWACKI

Urodzony w 1965 w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzeniem obiektów w przestrzeni, pisze i publikuje teksty o kulturze i sztuce. Prowadzi także wykłady o sztuce i szeroko pojmowanej kulturze wizualnej.
Działa również jako kurator (m.in. wystawy: szkła weneckiego „Fresh Glass” w 2008, Światło² w 2015, PozaPOZNANIEM 2016).

Interesują go obszary, na których sztuka spotyka się z nauką, a także różnice, które zdają się dzielić obie domeny działalności człowieka.
Uczestnik sesji naukowych, paneli dyskusyjnych i kongresów (m.in. Sztuka – Nauka w 2014 r. i THE SECOND WORLD CONGRESS ON ANALOGY w 2017 r.)

Mówi że: desperacko i naiwnie wierzy w sztukę.

KRYSTYNA STYBURSKA

Absolwentka ASP w Warszawie, dyplom w 1974 roku. W1997 roku założyła Towarzystwo Artystów Plastyków Bemowa integrujące środowisko twórców i popularyzujące kulturę plastyczną w tej dzielnicy Warszawy.

W 2002 r. otrzymała odznaczenie „Zasłużony Działacz Kultury” nadane przez Ministerstwo Kultury
i Sztuki. W 2004 r. otrzymała „Bemowską Nagrodę“ za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury
w kategorii „twórca“ nadaną przez Urząd Dzielnicy Warszawa Bemowo.

Uprawia malarstwo olejne sztalugowe na płótnie. W swoim blisko 40-letnim dorobku artystycznym ma dużo obrazów o różnorodnej tematyce: portrety, malarstwo sakralne, pejzaże, martwe natury, kwiaty, abstrakcja, klimaty egipskie.

Obrazy wystawiane były na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

RENATA LICHAŃSKA-MLECZKO

Urodzona w Kętach. W 1982 roku ukończyła PLSP im. J. Fałata w Bielsku – Białej.
Dyplom plastyczny realizowała w pracowni malarstwa i grafiki pod opieką Ireny Molik.
Kolejne lata twórczości związała ze środowiskiem artystów krakowskich.

Rozwijała dojrzałą twórczość w trudnych czasach politycznych, z doświadczeniami ograniczeń życia codziennego, co nie pozostało bez odbicia na jej reagowaniu i wrażliwości na sprawy społeczne
w aspekcie twórczości artystycznej.

W swoich pracach posługuje się własnym rozpoznawalnym językiem malarskim, drobne, pociągnięcia farby olejnej na płótnie, widoczna fascynacja czystością techniki akwarelowej, przewaga kolorystyki zimnej, świadome operowanie planami.

Członkini ZPAP Sekcji Malarskiej Okręgu Warszawskiego.
Prace malarskie eksponowała na wystawach w Polsce jak i za granicą m. in. w Anglii, na Litwie, w Syrii, we
Włoszech, w Egipcie.
Zapraszana jest na wiele wydarzeń artystycznych, uczestniczy w sympozjach międzynarodowych
i plenerach malarskich.

Obecnie oprócz malarstwa zajmuje się również ilustracją książkową i pracą wystawienniczą.

KATARZYNA ORTHWEIN

Urodzona w Bułgarii. Studia i dyplom w ASP Sofia na Wydziale Grafiki u prof. Piotra Czuklewa.
Udział w około 50 wystawach w Bułgarii, Polsce, Danii, Włoszech, Francji, Kanadzie, Japonii i Grecji, Serbii, Macedonii. Miała 33 indywidualnych wystaw – w tym 5 w Japonii i 1 w Paryżu 2010.

Otrzymała kilkanaście wyróżnień oraz srebrny i złoty medal na Międzynarodowych konkursach Academie Internationale de Lutece w Paryżu w 1982 i 1983. Otrzymała również srebrny medal na 9.Salon International de Peinture, Sculpture, Tapicerie, Paris d’ Ivri w 1992.
Brała udział w Międzynarodowych Festiwalach Sztuki UNESCO – Patras, Grecja – 2007’08’09’10.
Wybitny grafik – 15 lat działalności w dziedzinie grafiki artystycznej w Doświadczalnej Pracowni Litografii ZPAP.

Ilustruje książki dla dzieci. Wytrawny litograf, rysownik.

MARIA JANIGA

Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach Królewskich – 1966-1971, studia na Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie na Wydziale Grafiki w pracowni Leszka Hołdanowicza. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim – 1977 r.
Działalność w zakresie malarstwa, rysunku, ceramiki, grafiki, grafiki użytkowej (grafika komputerowa)
i wystawiennictwa.
Prace malarskie i plakaty w zbiorach prywatnych, w Muzeum Plakatu w Wilanowie
i w wyposażeniu hotelu „Holiday Inn” w Warszawie (30 prac).

WYBRANE WYSTAWY INDYWIDUALNE

 • 1988 – Bruksela, 1989 – Bruksela, 1989 – Warszawa, 1990 – Bruksela, 1993 – Bruksela,
 • 1995 – Nowy Świat – Warszawa
 • 2011 – Pałac Pod Blachą – „EKO” – Warszawa
 • 2011 – Galeria Przy Kozach – „EKO 2” – Warszawa
 • 2012 – Galeria Abakus – „EKO 3” – Warszawa
 • 2015 – „Galeria 13” – Warszawa
 • 2015 – Galeria „Inna”, Warszawa
 • 2017 – Kolonia Artystyczna, Zalesie Dolne

Liczny udział w wystawach zbiorowych i plenerach malarskich.

JANUSZ ARGASIŃSKI

Urodzony w 1953 roku w Przemyślu. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (1968-1973). Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1978).

Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Od 37 lat bierze czynny udział w wystawach i plenerach środowiska pilskiego. Zorganizował szereg wystaw indywidualnych.

Prace jego cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów w kraju i za granicą.

Forma najczęściej spotykana i stosowana w jego malarstwie to abstrakcja, choć nie stroni on od pejzażu, portretu czy martwej natury stosując do tworzenia swych prac różne media.

BOŻENA KUZIO-BILSKA

Studia w WSSS w Poznaniu na Wydziale Scenografii i Wydziale Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem
w pracowni malarstwa na tkaninie prof. Wojciecha Sadleya w 2000 r.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Zajmuje się malarstwem na jedwabiu, płótnie i kartonie, tkaniną unikatową, grafiką cyfrową, scenografią, projektowaniem kostiumów i lalek teatralnych.

Ukończyła Studium Techniki Teatralno-Filmowej w Łodzi. Poszukiwania drogi twórczej rozpoczęła od teatru (Teatr Pinokio, Teatr 77 w Łodzi). To określiło widzenie przestrzenne artystki, stało się inspiracją wielu prac.

WALDEMAR BOROWSKI

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (2006). Akrylowe malarstwo artysty obejmuje sny, realizm magiczny, świętą geometrię, paradoksy i ezoterykę.

Otrzymał III Nagrodę w Konkursie Ilustracja – Młode Pokolenie Twórców (2016), Nagrodę Włoskiej Telewizji ARTE 24′ (2011) oraz Certyfikat Nowych Wzorców Sztuki (2014).

Współpracuje również z Fundacją Promocji Rdzennych Kultur „Orzeł Kondor Koliber” oraz wydawnictwami: „Okultura” i „Nieznany Świat”.

Jego prace zilustrowały wątki dotyczące szamanizmu w magazynie TRANS/WIZJE w filmie „The Pharmacratic Inquisition” (2007, USA) oraz ukazały się w „Encyklopedii Polskiej Psychodelii” Kamila Sipowicza (2013).

MICHAŁ WOŹNIAK

Urodzony w 1976.
Mąż wspaniałej kobiety, tata z potrójnym szczęściem. Absolwent Scholi Posnaniensis z komunikacji wizualnej i grafiki użytkowej.
Współpraca dydaktyczna z Wydziałem Artystycznym WSUS w pracowniach Psychofizjologii Widzenia i Reżyserii Barwy i Przestrzeni.
Dyrektor artystyczny w studiu ORNATUS.
W sztuce posługuje się różnorodnymi technikami plastycznymi, od tradycyjnych do współczesnych, łącząc je swobodnie, by wyrazić to co najważniejsze dla siebie i często innych.

Ostatnie wystawy indywidualne:

 • 2018 – „Pogłosy światła”, Galeria GJB, Warszawa
 • 2018 – „Z wnętrza lasu”, Wydział Leśny UP, Poznań
 • 2018 – „Pobrzmienia”, Audio Video Show, Warszawa
 • 2018 – „Historie światłoczułe”, Galeria Taśma, Poznań
 • 2019 – „Zwidy i mary”, XXIV „Prowincjonalia”, Września

ANNA FORYCKA-PUTIATYCKA

Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz PWSSP w Poznaniu (obecnie UAP), gdzie uczęszczała do pracowni malarskiej Profesora Tadeusza Brzozowskiego i Profesora Andrzeja Kurzawskiego oraz pracowni wystawienniczej Stanisława Zamecznika. Kształciła się również na UMK w Toruniu, na Wydziale Konserwacji Zabytków.

Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz IAA/A/AP.
Zajmuje się malarstwem i grafiką. Ostatnie obrazy są syntezą malarstwa, grafiki i druku, dające nowe, zaskakujące i bardzo ciekawe rezultaty artystyczne.

Założyła i prowadzi Grupę Twórczą SYMFONIA przy OW ZPAP zajmującą się malarstwem inspirowanym muzyką.
Jest finalistką konkursu Muza 2015–Magdalena Abakanowicz, a jej twórczość objęta jest Patronatem Medialnym i Artystycznym Art Imperium-Artistic Guarantee of Art Imperium.

Prezentowała swoje prace na 25 wystawach indywidualnych i ponad 120 zbiorowych w kraju i za granicą.

BARBARA BIELECKA-WOŹNICZKO

Studia na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego oraz w pracowni malarstwa prof. Jerzego Tchórzewskiego. Dyplom w 1974 roku.

Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Należy do sekcji malarstwa oraz grup twórczych: Symfonia, PositiveArt i Art Visual Dance w ramach Warszawskiego Okręgu ZPAP.
Pełni funkcję kuratora wystaw w Galerii U na Ursynowie oraz współorganizuje wystawy Grupy Twórczej Symfonia. Prowadzi także działalność dydaktyczną.
Została wyróżniona odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury” przez Ministra Kultury.

Jako finalistka konkursu Muza 2015 – Magdalena Abakanowicz twórczość jej jest objęta Patronatem Medialnym/Artystycznym Art Imperium – Artistic Guarantee of Art Imperium.

Prezentowała swoje prace na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, sekcyjnych oraz indywidualnych.

DAVID SCHAB

Urodził się w 1973 roku w Rybniku. Mieszka i tworzy w Bristolu w Wielkiej Brytanii. W 1998 roku pracował w firmie Film Factory w Bielsku Białej na stanowisku Asystenta Animatora Głównego dla Walt Disney przy produkcji gier komputerowych.

Jednak – to malarstwo – zdominowało wszystko. Malarstwem sztalugowym zajmuje się od 1999 roku, ale
rysunek towarzyszy mu od najmłodszych lat.
Preferowana technika to olej na płótnie oraz suche pastele na papierze. Jego prace charakteryzują się bardzo bogatą kolorystyką, silną grą światła i cienia, z pogranicza fowizmu i ekspresjonizmu. Tematami prac są głównie martwe natury, zwierzęta, ale też pejzaże oraz portrety.

Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Swoje prace sprzedaje
głównie w Wielkiej Brytanii, ale też w Australii, Danii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce.

BARBARA MICHAŁOWSKA

Od 1974 r. pracuje twórczo w dziedzinie tkaniny artystycznej i malarstwa.
Należy do Pracowni Doświadczalnej Tkactwa Artystycznego przy ZPAP Warszawa i począwszy od 1980 r. bierze udział we wszystkich wystawach tej grupy.

W 1990 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w 2002 r. w konkursie „Tkanina inspirowana twórczością Stanisława Moniuszki”.

WYBRANE WYSTAWY INDYWIDUALNE

 • 1980 – Stołeczny Klub Garnizonowy
 • 1985 – Galeria CBWA Wałbrzych
 • 1987 – Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego, Kamienna Góra
 • 2000 – Łazienki Królewskie, Warszawa
 • 2007 –2016 Dom Artysty Plastyka, Warszawa
 • 2011 – Dom Kultury, Józefów

UDZIAŁ W WYSTAWACH ZBIOROWYCH

 • 2013 – „Sztuka włókna”, DAP Warszawa
 • 2005 – „55 lat Pracowni Tkaniny Doświadczalnej”, Muzeum Włókiennictwa, Łódź
 • 2004 – „Zwycięstwo ducha nad materią”, DAP Warszawa
 • 2003 – „Kolorowe nastroje”, Łazienki Królewskie, Warszawa

DOMINIKA KORZENIOWSKA

Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją i grafiką komputerową. Tworzy obrazy, tkane obiekty
i instalacje malarskie. W swoich abstrakcyjnych pracach malarskich interesuje ją kolor i struktura malarska. W obiektach wykorzystuje techniki tkackie.

Inspiruje ja twórczość minimalistów, współczesna awangarda, eksperymenty Larego Poons’a i street art. W pracach figuratywnych zestawia malarskie tła z cyfrowym rysunkiem.

Tworzy ilustracje dla dzieci i dla dorosłych, głównie ilustrację interaktywną opartą na aktywnym uczestnictwie odbiorcy. Posługuje się fotografią, drukiem cyfrowym i monotypią.

W swoich pracach chętnie korzysta z techniki kolażu, zarówno w pracach malarskich jak i ilustracjach
i grafice cyfrowej.

W latach 1994/95 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 2000 otrzymała pierwszą nagrodę
w konkursie A to wszystko jest poważne w Neues Kunsthause Arenshoop (Niemcy) – prezentując instalację tkanych obiektów malarskich Przedwiośnie.

W 2001/2002 dla Arkadius (Anglia), Opery Narodowej w Warszawie i Opery LA (USA) projektowała nadrukowywane kostiumy do opery A.Mozarta – Don Giovanni w reżyserii M. Trelińskiego i scenografii B. Kudliczki. Jest adiunktem na kierunku Grafika WIT.

WŁODZIMIERZ ANDRZEJEWSKI

Artysta malarz, uprawia malarstwo olejne na płótnie, realistyczne, kolorowe o tendencjach postimpresyjno – fowistycznych.

Po ukończeniu szkół artystycznych w 1965 r. rozpoczął działalność zawodową nauczając malarstwa
w szkole średniej oraz w domach kultury. Na początku lat osiemdziesiątych skoncentrował się na twórczości artystycznej, a konkretnie na malarstwie sztalugowym, olejnym. Ulubione tematy to pejzaż, martwa natura, portret oraz sceny rodzajowe z życia ludzi i zwierząt np. człowiek przy pracy, przy obiedzie, w kawiarni itp.
Maluje również obrazy o tematyce religijnej. Ma w swoim dorobku także obrazy o charakterze surrealistycznym i abstrakcyjnym.

W swoim życiu miał wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Ważniejsze z nich to wystawy zbiorowe w takich krajach jak np. Niemcy (Berlin), Rosja (Moskwa), Czechosłowacja (Praga).
Od 40 lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

SZYMON KACZMAREK

Fascynują go kobiety oraz sztuka gestu. Twierdzi, że obraz to przygoda, a nie przedmiot, a proces powstawania każdego jest czymś wyjątkowym.

Absolwent poznańskiej ASP. Jego obrazy zostały docenione w wielu krajach świata. Prowadzi autorskie warsztaty kreatywne. Artystyczne wizje realizuje również w filmie. Kulisy swoich twórczych działań odsłania na vlogu.

KRYSTYNA JATKIEWICZ

Ukończyła klasę Tkactwa Artystycznego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Wydział Malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.
Jest autorką dwudziestu wystaw indywidualnych, wzięła udział w ponad stu pięćdziesięciu ekspozycjach zbiorowych. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach.

Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Znajomość materii tkackiej i malarstwa dały jej możliwość stworzenia własnych, indywidualnych rozwiązań. Drukuje grafiki na ciekawych podłożach, najchętniej na tkaninach. Wciąż poszukuje…

KATARZYNA HAIN

„Nie mam wykształcenia plastycznego. Nie uczęszczałam na żaden kurs rysunku, nie chodziłam na prywatne lekcje do znanych malarzy. Jestem samoukiem i maluję od zawsze, choć z różną intensywnością.

Jako dziecko uwielbiałam rysować, a na swoje 18 urodziny dostałam od przyjaciół pierwszy w życiu blejtram, na którym powstała kopia obrazu Salvadora Daliego. Pierwsze obrazy to kopie mistrzów, aż do roku 2002, gdzie powstały pierwsze moje obrazki.

Często przenoszę swoje sny na płótno, ale też interesuje mnie oddanie ruchu w obrazie”.

ZSUZSA SEDAH MÁTHÈ

Urodzona w 1964 r. w Budapeszcie. Absolwentka Szkoły Sztuk Pięknych i Rzemiosł Artystycznych Besaleel w Jerozolimie. Kształciła się również w budapesztańskich szkołach artystycznych, m.in. na Węgierskim Uniwersytecie Sztuk Pięknych. W swojej pracy twórczej skupia się na integracji stylistycznej jako elementu komunikacji.

EMILIA GĄSIENICA-SETLAK

Urodzona w 1986 r. w Zakopanem. Studiowała w pracowniach prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej i prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i grafiką warsztatową. Meritum jej zainteresowań artystycznych są kolor, syntetyczna kompozycja oraz ich relacje z otoczeniem.

VICTORIA BELMONDI

Członek Okręgu Warszawskiego Polskiego Związku Artystów Plastyków. Szkolona w pracowni Jana Cybisa.

UCZESTNICTWO W WYSTAWACH W 2018 I W 2019 ROKU:

 • „Marzenia bez granic „w Parlamencie Europejskim w Brukseli
 • ODRODZENIE Grupa Rota Sanniki Europejskie Centrum Kultury
 • Wystawy ”Wizje” i Improwizacja” Dom Artysty Plastyka
 • „Malować przede wszystkim” Dom Artysty Plastyka Warszawa Positive art

Dr med. – chirurg z 40 letnią praktyką w Klinice Chirurgii Wątroby WUM. Absolwent Wydziału Zarządzania i EMBA.

JOLANTA CABAN

Urodzona w 1962 roku. Studiowała w Łodzi na Wydziale Grafiki (1984-1986) i w Warszawie na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych (1986-1989). Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Rajmunda Ziemskiego i w pracowni grafiki prof. Romana Artymowskiego.

Stypendystka MKiS. W 1992 roku otrzymała stypendium rządu Francji, odbyła staż w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier.

Wystawy indywidualne w Polsce i we Francji, udział w wystawach zbiorowych w Polsce, USA, Argentynie.

PAULINA LESZCZYŃSKA (POLA)

Absolwentka Wydziału Grafiki warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy zajmując się różnorodnymi dziedzinami artystycznymi.
Uprawia zarówno malarstwo olejne, akrylowe, grafikę oraz fresk.
Lubi eksperymentować w ramach zagadnień warsztatowych.

Swoje wszechstronne zainteresowania zawdzięcza również wychowaniu w wielopokoleniowej artystycznej rodzinie o twórczych tradycjach.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie.

LARYSA JAROMSKA

Ukończyła ASP w Warszawie w pracowni prof. H. Chrostowskiej, aneks z malarstwa u prof. T. Pągowskiej. Dyplom z wyróżnieniem. Stypendium MKiS.

Od 2010 roku należy do ZPAP.

Uprawiane dziedziny: malarstwo olejne, akwarele, rysunki, projekty graficzne. Pisze teksty o sztuce.

Prace w zbiorach m.in.: Biblioteki Narodowej, MHRL, UNESCO, w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

FIRMA JUBILERSKA APART

SZWAJCARSKI ZEGAREK ALBERT RIELE KOLEKCJA FAMILY 1881

Firma jubilerska APART przekazała na tegoroczną aukcję szwajcarski zegarek marki Albert Riele
z kolekcji Family 1881.

HISTORIA MARKI ALBERT RIELE

Jest rok 1881. W Szwajcarii – ojczyźnie zegarmistrzostwa – powstaje tradycyjne atelier zegarkowe pod szyldem R. Albert Riele. Od tamtego czasu Albert Riele stał się marką nowoczesną, z oddającym jej charakter, gustownym logotypem oraz całą plejadą wyśmienitych czasomierzy, oczywiście Swiss Made.
W 2016 roku Albert Riele obchodził swoje 135 urodziny.

Szwajcarskie zakłady produkcyjne Albert Riele mogą pochwalić się zaawansowanym zapleczem sprzętowym, wykwalifikowanym personelem oraz wysoką kulturą pracy. Powstawanie zegarka Albert Riele to złożony i usystematyzowany proces, począwszy od narodzin koncepcji, przez zaawansowaną technologicznie produkcję, na precyzyjnym montażu, zwieńczonym rygorystyczną kontrolą jakości, kończąc.

Albert Riele redefiniuje styl. Odważnie realizuje doskonałe rozwiązania w świeżym, nowoczesnym duchu. Jest odpowiedzią na pytanie, jak powinien wyglądać współczesny zegarek wyższej klasy. Design czasomierzy Albert Riele to spotkanie tradycji, będącej swoistą miarą szyku, z pełną młodzieńczej energii wizją zdolnych projektantów. Do tego nuta przemyślanej ekstrawagancji, przejawiająca się akcentem detalu. Charakterystyczny i rozpoznawalny dla wzornictwa Albert Riele jest efekt absolutnej spójności, gdzie wszystkie elementy zegarka harmonizują ze sobą.

Zegarek męski

 • Kolekcja: Family 1881
 • Mechanizm: Kwarcowy
 • Kaliber: Ronda 708
 • Kamienie łożyskujące: 5
 • Funkcje: wskazówkowy, datownik, sekundnik, wskaźnik faz Księżyca
 • Rodzaj koperty: Stal
 • Wymiary koperty: 41 mm
 • Szkło: Szafirowe antyrefleksyjne
 • Pasek/bransoleta: Pasek skórzany
 • Zapięcie: Motylkowe
 • Wodoszczelność: 50 m
 • Gwarancja producenta: 2 lata

KOSZULKA Z AUTOGRAFEM ROGERA FEDERERA

Koszulka Uniqlo z autografem i dedykacją szwajcarskiego tenisisty Rogera Federera – wieloletniego lidera rankingu ATP, wicemistrza olimpijskiego w grze pojedynczej z Londynu, mistrza olimpijskiego w grze podwójnej z Pekinu oraz zdobywcy Pucharu Davisa.

Koszulka została podpisana 16 maja 2019 roku specjalnie na XIV edycję Tennis Art na tegorocznym turnieju tenisowym ATP Masters 1000 w Rzymie po zwycięskim meczu Szwajcara z Borną Coricem 2:6 6:4 7:6(7).

Koszulkę otrzymaliśmy dzięki wielkiemu zaangażowaniu Ambasadora naszej akcji Łukasza Kubota.

KOSZULKA Z AUTOGRAFEM ŁUKASZA KUBOTA

Koszulka 4F z autografem i dedykacją Łukasza Kubota – Ambasadora naszej Akcji, triumfatora Australian Open 2014 i Wimbledonu 2017 w grze podwójnej, były lider rankingu ATP deblistów, zwycięzca dwudziestu czterech turniejów deblowych ATP World Tour oraz finalista dwóch turniejów singlowych ATP World Tour i piętnastu turniejów deblowych ATP World Tour.
Koszulka podpisana specjalnie na XIV edycję Tennis Art.