DOMINIKA KORZENIOWSKA – „Szary dom”

 

DOMINIKA KORZENIOWSKA
Szary dom
Akryl na papierze. monotypia
100×70 cm
2002


DOMINIKA KORZENIOWSKA (ur. 1971)

Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją i grafiką komputerową. Tworzy obrazy, tkane obiekty i instalacje malarskie. W swoich abstrakcyjnych pracach malarskich interesuje ją kolor i struktura malarska. W obiektach wykorzystuje techniki tkackie. W pracach figuratywnych zestawia malarskie tła z cyfrowym rysunkiem.

Tworzy ilustracje dla dzieci i dla dorosłych, głównie ilustrację interaktywną opartą na aktywnym uczestnictwie odbiorcy. Posługuje się fotografią, drukiem cyfrowym i monotypią.

W swoich pracach chętnie korzysta z techniki kolażu, zarówno w pracach malarskich jak i ilustracjach i grafice cyfrowej.

W latach 1994-1995 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 2000 roku otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie „A to wszystko jest poważne” w Neues Kunsthause Arenshoop (Niemcy) – prezentując instalację tkanych obiektów malarskich „Przedwiośnie”.

W 2001 i 2002 roku dla Arkadius (Anglia), Opery Narodowej w Warszawie i Opery LA (Stany Zjednoczone) projektowała nadrukowywane kostiumy do opery W. A. Mozarta – „Don Giovanni” w reżyserii M. Trelińskiego i scenografii B. Kudlički.