IZABELA RUDZKA – „Różowa sofa”

 

IZABELA RUDZKA
Różowa sofa
Akryl na płótnie
50×100 cm
2015


IZABELA RUDZKA (ur. 1964)

Jest aktywną malarką i kuratorem sztuki. W malarstwie zajmuje się poszukiwaniem synergii nauki i sztuki, ale także spójności sztuki i natury.

W swoich obrazach poszukuje ekspresji malarskiej, w której struktura i kolory niosą w sobie formę i energię inspirowaną spojrzeniem na przestrzeń i czas poprzez jej horyzonty.

W swoich realizacjach malarskich używa innowacyjnych, własnych technik malarskich opartych na poszukiwaniach ekspresji koloru w strukturach barwnych. Technologiczna fakturalność obrazów staje się symbolem nawarstwień jakie przynosi nam życie.

W latach 1984-89 studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W tym samym czasie studiowała tkaninę artystyczną u prof. Magdaleny Abakanowicz na ASP w Poznaniu.

Pracuje obecnie na stanowisku profesora na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Założyła i prowadzi w Poznaniu przestrzeń dla myśli i sztuki „Think Art- Myślenie Sztuką”, niezależną przestrzeń, której celem jest prezentacja indywidualnych i awangardowych postaw twórczych współczesnych artystów.

W roku 2018 otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe Rektora UAM w Poznaniu.