TOMASZ SĘTOWSKI – Statuetka „Tennis Art”

 

TOMASZ SĘTOWSKI

Statuetka „Tennis Art”

Brąz patynowany – edycja limitowana nr 1

25x8x8 cm

2022


TOMASZ SĘTOWSKI (ur. 1961)

Artysta reprezentuje nurt tzw. realizmu magicznego. Buduje swe kompozycje zazwyczaj strefowo, umieszczając w nich postaci w fantastycznych, kolorowych strojach.

Przedmiotem jego twórczości jest malarstwo w technice olejnej i akrylowej oraz grafika, gdzie posługuje się technikami akwaforty i miękkiego werniksu. Artysta opracował również własną technikę gwaszu. Jest autorem projektów wielu rzeźb. Jego prace są odzwierciedleniem niezwykle bogatej wyobraźni, kreującej świat przeciwstawnych emocji i skojarzeń.

Studiował na kierunku artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. W 1991 roku został członkiem ZPAP. Po indywidualnym debiucie w kraju (wystawa w BWA, Częstochowa 1994) jego prace zostały włączone do wystawy objazdowej „Surrealiści polscy” krążącej po Polsce w latach 1995-1997.

W 1998 roku jego twórczością zajęła się nowojorska galeria Stricoff Fine Art Ltd. Artysta współpracuje z galeriami w kraju i za granicą, biorąc udział w licznych wystawach.

STATUETKA ‚TENNIS ART”

RZEŹBA ZAPROJEKTOWANA, WYKONANA I UFUNDOWANA PRZEZ ARTYSTĘ TOMASZA SĘTOWSKIEGO, SPECJALNIE DLA AKCJI CHARYTATYWNEJ „TENNIS ART”.

Figura przedstawia śpiewaka operowego oraz tenisistę w jednej osobie. Sztuka operowa oraz tenis ziemny to dwa elementy łączące i wyróżniające Akcję Charytatywną „Tennis Art” na tle podobnych inicjatyw.